2010/2011

2010/2011
Rajd Patrona 2010

Zdjęcia zrobione w czasie Rajdu do Dąbrówki Ludomskiej 25 września 2010 roku.

W drodze do maratonu-2

W sobotę 9 października 2010 r. przy hali Arena odbyła się kolejna edycja biegów pod hasłem "W drodze do maratonu".Brały w nich udział szkoły podstawowe, gimnazja i licea, a w tym liczna ekipa z Naszej Szkoły.

Ogólnopolska Konferencja Francuskojęzycznego Nauczania Chemii

W dniach 6-7 grudnia 2010 roku w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Konferencja Francuskojęzycznego Nauczania Chemii, zorganizowana z inicjatywy pani profesor Violetty Szymenderskiej-Cichockiej, nie tylko nauczycielki wykładającej przedmiot w dwóch językach, ale także autorki trzyczęściowego podręcznika do chemii po francusku (\"Chimie générale et inorganique\"), z którego korzystają klasy dwujęzyczne.  

Balik Karnawałowy 2011

Coroczny Bal Integracyjny dla podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu, dzieci pracowników i młodzieży szkoły odbył się 14 stycznia 2011r. Od początku młodzież integrowała się z gośćmi, prowadzone były interesujące rozmowy i nawet pojawiły się pierwsze pary na parkiecie. Uff! Pierwsze lody przełamane. Przyszedł czas na coś, czego nigdy nie może zabraknąć - konkursy! Goście, jak i uczniowie Marcinka, konkurowali w takich zabawach jak "wyścig wokół krzeseł", konkurs piosenki oraz taniec z balonem. Rywalizacja była zacięta. Zwycięzcy otrzymali upominki i nie zabrakło słów pocieszenia. Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało, wybrano Króla i Królową balu spośród najmłodszych. Jury oceniało przebrania dzieci. Były księżniczki, biedronki, myszki, a nawet Zorro! Królową balu została urocza Myszka Miki, czyli maleńka Nataszka,a Królem balu poważny i zamaskowany Mikołaj; Zorro. Wszyscy świetnie się bawili przy dobrej muzyce i w miłej atmosferze. W końcu, jak co roku, poprzedzany głośnym dźwiękiem dzwonka, pojawił się oczekiwany przez wszystkich Gwiazdor i wręczył wszystkim dzieciom oraz podopiecznym z Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego paczki z upominkami. Poprawiło to wszystkim i tak już dobre humory. Tegoroczny balik zakończył się tradycyjną piosenką "To już jest koniec". Do zobaczenia znowu za rok!  

Maturzyści 2011

W roku szkolnym 2010/2011 naukę w Liceum kończy 186 maturzystów z 6 klas.

Gimnazjum - Absolwenci 2011

W roku szkolnym 2010/2011 naukę w Gimnazjum Dwujęzycznym zakończyło 81 gimnazjalistów z 3 klas.