Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów – etap szkolny

W poniedziałek 22 października odbędzie się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Osoby, które zgłosiły swój udział w konkursie proszę o przybycie do sali 201 o godzinie 13.40.

Małgorzata Majchrzak – szkolny koordynator konkursu

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów – etap szkolny została wyłączona

Wspomnienia absolwentów

Szanowni Państwo-absolwenci MARCINKA.

W roku obchodów 100.lecia Szkoły

ogłaszam Konkurs na tekst: „My z Marcinka – Moje wspomnienie z lat szkolnych” .

Teksty (kartka A4 czcionka 10pkt.) można  przesyłać

do dnia 15 XI 2018 na adres:

marcinek@marcinek.poznan.pl

Najciekawsze teksty zostaną umieszczone w wydawnictwie jubileuszowym oraz uhonorowane nagrodą niespodzianką.

 

Dyrektor

Alina Chojnacka

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Wspomnienia absolwentów została wyłączona

Licealiada w Unihokeju

9 października 2018r. w Poznańskiej Arenie odbył się drugi etap licealiady w Unihokeju. Nasza reprezentacja pokazała się z bardzo dobrej strony wygrywając wysoko 6:1 z II LO oraz ulegając nieznacznie Technikum Ekonomicznemu 2:3. Niestety wynik ten nie dał nam awansu do finałowej czwórki.

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Licealiada w Unihokeju została wyłączona

43. Olimpiada Języka Angielskiego

Uczniów chętnych do wzięcia udziału w 43. Olimpiadzie Języka Angielskiego prosimy o zgłaszanie się do końca października do nauczycielek i nauczycieli języka angielskiego. Uczniowie i uczennice, którzy nie mają lekcji angielskiego, mogą zgłaszać się do prof. Joanny Grabiak-Pasiok.
Konkurs odbędzie się 12 listopada o 9:00.
Testy z poprzednich lat dostępne są tutaj:
Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania 43. Olimpiada Języka Angielskiego została wyłączona

Rajd Patrona

22 Września był szczególnym dniem dla pierwszoklasistów naszej szkoły. Jak co roku, w tym dniu, odbył się rajd do Dąbrówki Ludomskiej poświęcony naszemu patronowi- Karolowi Marcinkowskiemu.

Wszystko zaczęło się o 7:45 na boisku szkolnym, gdzie uczniowie wraz z wychowawcami wsiadali do autokarów, by dojechać do celu. Dalszą drogę pokonaliśmy pieszo. Na miejscu zastało ich miłe powitanie przez organizatorów (część uczniów klasy Columbus-2 oraz nauczycieli).

Po uroczystym złożeniu zniczy pod pomnikiem patrona przez samorządy klasowe, pierwszoklasiści zaczęli przygotowywać się do konkurencji, o których wcześniej zostali poinformowani. Czekało na nich: stworzenie transparentu z logo, zaśpiewanie piosenki opisującej klasę oraz prezentacja charakterystycznego ciasta.

Następne 3 konkurencje przygotowane przez organizatorów były dla uczestników niespodzianką. Zaskoczyli ich quiz’em o patronie, „kulturystą” (gdzie uczeń układał balony pod ubraniami przypominając mięśniaka) oraz zadaniem ze sznurówkami, w którym celem było przywiązanie sobie butów oraz bieg przez wyznaczoną trasę jak najszybciej.

W czasie konkurencji uczniom towarzyszyła muzyka, jedzenie i picie w kawiarence oraz pyszna grochówka z chlebem i dodatkami.

Na końcu naszego dnia odbyło się podsumowanie z wyłonieniem zwycięzców. Tu pojawiła się niespodzianka- wygrały dwie klasy: Lex i Abakus. Gratulacje! Ostatnie miejsce zajęła klasa Columbus1, która będzie miała zaszczyt zorganizowania przyszłorocznego rajdu,

powodzenia ! 🙂

Wkrótce galeria zdjęć

 

 

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Rajd Patrona została wyłączona

Zygmunt Jakubowski „Paździor”

Zygmunt Jakubowski „Paździor”

  • ur. 1.11.1924 r.   +2018
  • absolwent „Marcinka” z roku 1947
  • nauczyciel matematyki w latach 1951 -1987
  • synowie – absolwenci „Marcinka”:     Tomasz (1973), Marek (1975)

oraz wnuk Kasper (2004) – syn Tomasza

Pogrzeb odbędzie się 10.10.2018 r. o godzinie 11.20 na cmentarzu Miłostowo,
wejście od strony ul. Gnieźnieńskiej.

 

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Zygmunt Jakubowski „Paździor” została wyłączona

Dziękujemy Marcinkowi

Kochani Koleżanki i Koledzy!

Byłam bardzo wzruszona mogąc przekazać Wasze dary dzieciom w Etiopii, które nie mają prawie nic, mieszkając tak jak my, na tej samej Ziemi. Dzięki Wam mogłam zobaczyć ich radość ze wspólnej zabawy i rysowania. Wiele z nich miało pierwszy raz okazję, aby trzymać kredkę, pisak czy pędzel i rysować. Było to niewypowiedziane szczęście móc oglądać ich pełne podekscytowania twarze. Bardzo Wam dziękuję w swoim, ale też w ich imieniu. Napawacie mnie wielką wiarą w dobro i miłosierdzie. Naprawdę można zmieniać świat tak, żeby każdy choć raz się ucieszył. Tak niewiele okazało się tak wielkie.

Julia Róg V3

 

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Dziękujemy Marcinkowi została wyłączona

Mistrzostwa Poznania w lekkiej atletyce 2018

2 Października 2018 r.  w Poznaniu odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Poznania dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal.

Bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Nawrot, który w biegu na 400m zajął I miejsce. W mocno obsadzonych konkurencjach III miejsca zajęli Franciszek Spychała w biegu na 800m oraz Wiktor Kordus w skoku wzwyż. Wysokie IV miejsce w pchnięciu kulą zajęła Julia Szagżdowicz.

Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że obok osiągania wysokich wyników w nauce potrafią również rozwijać swoje zainteresowania i pasje sportowe.

Gratulujemy !!!

Galeria zdjęć

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Mistrzostwa Poznania w lekkiej atletyce 2018 została wyłączona

TEDx – szukamy prelegentów i artystów

 

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania TEDx – szukamy prelegentów i artystów została wyłączona

Tłumaczy tłum

Tłumaczy tłum – Noc Naukowców 2018 w Collegium Novum

Czym jest symultanka, czyli zastosowanie metody usta usta w tłumaczeniu – taki był temat warsztatów w ramach Nocy Naukowców, w której wzięli udział uczniowie z klasy g3a w dniu 28 września.

Dowiedzieli się pokrótce, jakie rodzaje tłumaczeń ustnych można wyróżnić, na czym polega praca tłumacza ustnego, jakie są techniki notowania, jakie kompetencje tłumacz musi posiadać. Atrakcją było ćwiczenie językowe w dźwiękoszczelnej kabinie tłumacza.

Jako uczestnicy warsztatów utwierdzili się w przekonaniu, że znajomość języka angielskiego jest oczywiście ważna, ale w instytucjach unijnych bardzo dobra znajomość języka francuskiego jest niezbędna, co potwierdziła jedna z osób prowadzących, akredytowana tłumaczka konferencyjna. Jedna z naszych uczennic, zapytana po warsztatach, czy jej się nie odechciało zostać tłumaczką, powiedziała, że jeszcze bardziej jej się zachciało. J

W holu Collegium Novum uczniowie spotkali sympatyczną absolwentkę Marcinka, studentkę II roku filologii angielskiej, która ucieszyła się na widok zarówno uczniów jak i towarzyszącej im nauczycielki. Przyjemnie spotkać uśmiechniętych absolwentów naszej stuletniej Szkoły.

A. Klinger

 

 

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Tłumaczy tłum została wyłączona