Strefa Chillout

Na boisku od niedawna znajdują się leżaki, a w holu pufy, które zostały zakupione ze środków finansowych Miasta Poznania, pozyskanych w konkursie ”Fundusz Samorządów Uczniowskich”.

W czerwcu odbyło się uroczyste otwarcie marcinkowej „Strefy Chillout”
Miłego wypoczynku i relaksu podczas przerw!

Do zobaczenia we wrześniu.

Samorząd Marcinka 🙂

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Strefa Chillout została wyłączona

TEDxMarcinekSchool na wakacje!!!

Wszystkich tych, którzy osobiście nie wzięli udziału w ostatniej, czwartej już edycji TEDx-a w Marcinku ( która odbyła się 15 lutego 2019 ), serdecznie zapraszamy do obejrzenia prelekcji i występów artystycznych z tego wydarzenia. Pełną playlistę TEDxMarcinekSchool 2019 znajdziecie tutaj:

Niestety z powodu problemów z uzyskaniem praw autorskich kilka występów artystycznych nie mogło się znaleźć na youtube ;

( Pracujemy nad tym, aby było to możliwe, jeżeli się uda, poinformujemy Was na pewno! )

zespół organizatorów TEDxMarcinekSchool

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania TEDxMarcinekSchool na wakacje!!! została wyłączona

Rekrutacja, PILNE

Wszystkich kandydatów, którzy złożyli dokumenty do I Liceum Ogólnokształcącego zobowiązujemy do sprawdzenia poprawności wprowadzonych danych w systemie „NABÓR”

Szkoła ma obowiązek wprowadzenia danych kandydatów do piątku 28 czerwca.

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Rekrutacja, PILNE została wyłączona

„Czerwcówka”

17 czerwca 2019 odbyła się kolejna „Czerwcówka”  organizowana w ramach projektu „Wolontariat Pierwsza Klasa” Młodzieżowego Wolontariatu „Marcinek” . W tym roku gospodarzem imprezy była klasa Medicus 1 z wychowawczynią p. R. Szwaczkowską.

Zadania i zabawy zaproponowane przez młodzież „Marcinka” bardzo podobały się podopiecznym Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu. Młodzież wspólnie twórczo i miło spędziła czas. Na zakończenie wszyscy mogli poczęstować się pyszną grochówką z „wkładką” i odpocząć na leżakach Samorządu (dziękujemy).

Dziękuję p. Szwaczkowskiej, uczniom M1 i wolontariuszom.

Hanna Synowiec-Rudawska,

opiekunka Młodzieżowego Wolontariatu „Marcinek”

„Czerwcówka” ( fot. Hanna Synowiec-Rudawska )
Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania „Czerwcówka” została wyłączona

IX Młodzieżowa Konferencja Ekofilozoficzna

18 czerwca na WNPiD UAM odbyła się IX Młodzieżowa Konferencja Ekofilozoficzna „Woda, przyrody wielka łza”. Brali w niej udział uczniowie szkół Poznania i Wielkopolski. W konkursach na najlepszy referat, zdjęcie wody i hasło konferencji, nasi uczniowie odnieśli niewątpliwy sukces:

Kamil Kopa M2 – najlepszy referat uczniowski

Witold Kędzia M2 – najlepsza fotografia

Zofia Maliszewska O1 – najlepsze hasło konferencyjne; Nasze łzy wodzie nie pomogą, ale działania mogą.

I Wyróżnienie – Aleksandra Helak; Czysta woda = czyste sumieni.

IV wyróżnienie – Natalia Kamińska ; Używaj z konieczności, nie marnuj dla przyjemności

V wyróżnienie – Ewa Kokorniak; Woda – najdroższy klejnot Ziemi.

IX Młodzieżowa Konferencja Ekofilozoficzna ( fot. Hanna Synowiec-Rudawska )
Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania IX Młodzieżowa Konferencja Ekofilozoficzna została wyłączona

Wspomnienia z wymiany w Bretanii

W tym roku, jako uczniowie klasy Omega 2 wraz z uczniami klasy Columbus 2, mieliśmy przyjemność brać udział w wymianie z bretońskim liceum im. René Cassin w Montfort. W marcu gościliśmy naszych korespondentów u siebie, a w maju przyszedł czas na nasz wyjazd do Bretanii.

W czwartek, 23 maja, wyjechaliśmy z Poznania, by następnego dnia zostać przyjętym przez korespondentów i spędzić weekend na poznawaniu realnego francuskiego stylu życia, w przydzielonych nam rodzinach. Oswojeni z językiem i zaaklimatyzowani, w poniedziałek rozpoczęliśmy zwiedzanie Bretanii. Po oficjalnym powitaniu w liceum, zostaliśmy przydzieleni do poszczególnych klas na lekcje, a później wyruszyliśmy na zwiedzanie niezwykłego, średniowiecznego miasteczka Dinan. Po niezapomnianych panoramach, degustowaliśmy Kouign’amann, słynne bretońskie ciasto maślane, które zostało nam sprezentowane przez francuskie liceum.

Kolejne dni niosły ze sobą coraz więcej zapierających dech widoków; Saint-Malo – malownicze miasto portowe i Dinard – niegdyś celtyckie miasto, gdzie czekały nas przepiękne, piaszczyste plaże i lśniąca w słońcu, karaibsko błękitna woda. Po południu, prezentowaliśmy z francuskimi uczniami projekty, dotyczące ich pobytu w Polsce, w szkolnym audytorium. Następnego dnia, wybraliśmy się do Brocéliande – lasu owianego tajemnicą i magiczną aurą, znanego z legend o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu, które zostały nam opowiedziane przez nietuzinkową przewodniczkę.

Czwartkowy dzień spędziliśmy na Mont Saint-Michel – skalistej wyspie, na której wzniesiono sanktuarium Michała Archanioła, nazywane „klasztorem na wodzie” i noszące chlubne miano „cudu Zachodu”. Przyroda harmonizuje tam ze sztuką architektoniczną w wyjątkowo spektakularny sposób. Za to w piątek, mieliśmy okazję podziwiać twierdzę  Fort-La-Latte – zamek z piaskowca z siecią XIV-wiecznych murów i lochów, a po przejściu zjawiskowej trasy klifów, dotarliśmy do Cap Fréhel – jednego z najbardziej malowniczych i groźnych przylądków bretońskich, gdzie skały wznoszą się na wysokość ok. 70 m.

W Dzień Dziecka, po wzruszającym pożegnaniu naszych rodzin, przesiąknięci francuskim duchem, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Poznania.

                                                                                              Jowita Jakubiak

                                                                                              klasa Omega 2

Wspomnienia z wymiany w Bretanii
Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Wspomnienia z wymiany w Bretanii została wyłączona

BAL GIMNAZJALNY 2019

15 czerwca w Auli Szkoły obył się  ostatni Bal Gimnazjalny.

Wśród balonowych węży, na parkiecie wirowali razem, do muzyki międzynarodowych wykonawców, weseli gimnazjaliści z klas A, B i C.

Można było też delektować się pysznymi wypiekami uczniów oraz ich niezastąpionych mam, a na zakończenie napełnić brzuchy ogromną pizzą w różnych smakach.

Choć na pewno wielu z nich spotka się w klasach licealnych, gimnazjaliści tym balem zamknęli zapewne pewien rozdział życia .

Był to niezapomniany wieczór!

Karolina Kamińska

BAL GIMNAZJALNY 2019
Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania BAL GIMNAZJALNY 2019 została wyłączona

Odyseja Umysłu – sukces Kreoteam Poznań

Dnia 05.06.2019 wróciliśmy po dwutygodniowym wyjeździe do Polski, ale nie z pustymi rękoma, ponieważ na 40 finałach ogólnoświatowego konkursu Odyseja Umysłu zdobyliśmy pierwsze miejsce w naszej kategorii, otrzymując tym samym tytuł mistrzów świata. Konkurowaliśmy z 40 innymi drużynami z całego świata (w tym z Chin, Rosji, USA) a w całych finałach brało udział około 840 drużyn. Polskę na finałach w tym roku reprezentowało około 30 zespołów z czego 8 zdobyło miejsca na podium (w tym cztery razy pierwsze miejsce i dwa razy drugie), a łącznie aż 18 drużyn znalazło się w pierwszych dziesiątkach. 

W trzeciej grupie wiekowej, w naszej kategorii pt. „W pracowni Mistrza Leonarda” zaraz za nami na podium znalazła się również drużyna z Polski z Towarzystwa Przyjaciół Ucznia Horyzont z Sierakowic, a brązowy medal trafił do amerykańskiej drużyny z Northview High School w Michigan. Naszą drużynę tworzy szóstka osób w tym czwórka uczniów Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu (Julia Biskup, Patrycja Skowrońska, Adam Biber, Tymoteusz Górski) i dwójka uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego (Mateusz Małecki, Kamil Stróżyński). 

Za zadanie mieliśmy wykonać ośmiominutowe przedstawienie o Leonardzie da Vincim, które ukazywałoby jego pracownie, dzieła oraz wynalazek, który wielki artysta stworzył, jednak pod wpływem krytyki porzucił. Całą drużyną musieliśmy samodzielnie stworzyć scenariusz, scenografię, rekwizyty i kostiumy. Przygotowaliśmy przedstawienie pod postacią musicalu, opartego na piosence Bohemian Rhapsody zespołu Queen, a w pracowni znalazły się takie dzieła jak replika Mona Lisy zrobiona z makaronu i ryżu, czołg Leonarda zrobiony z drewna i obierków z ołówków, zwierzęta wykonane z sztućców, puszek i wkrętów, oraz Ostatnia Wieczerza wykonana z nas samych. Przedstawienie jest dostępne online, jak i cała punktacja oraz zdjęcia z konkursu. Poniżej przesyłam wszystkie ważne linki i zdjęcia. 

Jesteśmy ogromnie dumni z naszego sukcesu i jeszcze raz dziękujemy za pomoc!

Pozdrawiamy,

Kamil Stróżyński, Mateusz Małecki i Kreoteam Poznań

Przedstawienie drużyny Kreoteam w Stanach: https://www.youtube.com/watch?v=jIyhr4Ff5BM&t=1s

Nasz film o zrzutce: https://www.youtube.com/watch?v=oDa0WDGnJGk

Punktacja: https://www.odysseyofthemind.com/wf2019/world-finals-2019-scores/# (Problem #3, Div. III)

Instagram naszej drużyny: https://www.instagram.com/kreoteam/

Odyseja Umysłu – sukces Kreoteam Poznań
Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Odyseja Umysłu – sukces Kreoteam Poznań została wyłączona

Podziękowania Zespołu Biblioteki Szkolnej

Biblioteka szkolna pragnie podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom za bezinteresowną pomoc, serce i wsparcie akcji Wielka Zbiórka Książek 2019 na rzecz małych i dużych pacjentów. Biblioteka szkolna zebrała od Was 142 książki, które pozwolą na tworzenie bibliotek w placówkach medycznych. Dziękujemy za okazaną siłę serca i przyjazną dłoń.

Zespół Biblioteki Szkolnej

w ZSO nr 1 im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Podziękowania Zespołu Biblioteki Szkolnej została wyłączona

Test predyspozycji językowych – wyniki

Wyniki testu predyspozycji językowych do klasy wstępnej GALIA

Posted in Wydarzenia | Możliwość komentowania Test predyspozycji językowych – wyniki została wyłączona