Warsztaty „Bezpieczny uczeń”

Dnia 27 października 2017r. w ramach ostatniego spotkania warsztatów „Bezpieczny uczeń” mieliśmy przyjemność gościć Mobilny Zespół Rozminowania EOD.

Żołnierze 16 Jarocińskiego batalionu remontu lotnisk por. Grzonkowska Beata, sierż. Basińki Błażej, kpr. Drygas Dawid oraz szer. Nowak Damian zaprezentowali uczniom naszej szkoły specyfikę swojej pracy oraz jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia gdy znajdziemy improwizowane urządzenie wybuchowe (IED).

Podczas spotkania uczniowie mieli okazje nauczyć się jak rozpoznać niebezpieczne urządzenia typu IED, jakie służby należy powiadomić  i jak postępować w takiej sytuacji. Po zakończonej prezentacji oraz ćwiczeniach praktycznych uczniowie z ogromnym zainteresowaniem zapoznali się ze sprzętem jakim dysponował MZR EOD m. in. Lekkim robotem rozpoznawczym i kombinezonem przeciwwybuchowym.

Wiedza i umiejętności przekazane przez żołnierzy 16 brl bez wątpienia wpłyną na pewność siebie i sposób zachowania się uczniów naszej szkoły w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Kamil Koperski

This entry was posted in Wydarzenia. Bookmark the permalink.