Wspomnienia z Erasmusa Plus i życzenia z Francji

Pod koniec października 2017 gościliśmy w szkole nauczycieli z zaprzyjaźnionego miasta Dreux. Przyjechali do Polski w ramach programu Erasmus Plus Mobilność. Obserwowali szkoły w Poznaniu pod kątem: atmosfery w szkole, celów nauki szkolnej i stosowania technologii. Docenili możliwość swobodnych rozmów z uczniami liceum i gimnazjum, ich gotowość do oprowadzania po mieście (po lekcjach w szkole, a nawet w weekend – merci, Michalina Ż.), możliwość obserwacji lekcji języka francuskiego, polskiego, hiszpańskiego, historii i kontakt z nauczycielem informatyki.

Rozmawiali z Panią Dyrektor Aliną Chojnacką i z Panem Wiesławem Banasiem z Wydziału Oświaty na temat systemu szkolnictwa w Polsce, pozycji naszej szkoły w mieście, a także związków między Urzędem Miasta a instytucjami oświatowymi.

Odwiedzili również Zespół Szkół Zawodowych im. J. Lelewela, Szkołę Podstawową nr 10 i wzięli udział w angielskojęzycznym zwiedzaniu polskiego przedsiębiorstwa – Kompanii Piwowarskiej, Lech Browary Wielkopolski.

Nathalie Rodes, nauczycielka biotechnologii, Raphaèle Blaix, nauczycielka języka francuskiego, Franck Gressin, nauczyciel historii i geografii, przekazują społeczności Marcinka,  najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w 2018 roku – Joyeux Noël et Bonne Année.

Zachowali bardzo dobre wspomnienia z pobytu w Poznaniu, a więcej informacji i ciekawych spostrzeżeń można przeczytać klikając w poniższy link.

http://www.mtaville.fr/six-professeurs-drouais-decouvrent-systeme-erasmus/

W imieniu nauczycieli romanistów dziękuję wszystkim za włączenie się w przebieg tej wizyty.

Anna Klinger

This entry was posted in Wydarzenia. Bookmark the permalink.