“November 1918″ w murach Marcinka

We wtorek, 12.06 uczniowie Marcinka wraz z młodzieżą niemiecką z Jacob-Grimm-Schule zaprezentowali spektakl zatytułowany „November 1918”. Przedstawienie było efektem tegorocznych warsztatów, które miały miejsce zarówno w Hofgeismar, jak i w Poznaniu. Opiekunami grup byli: p. Wiesława Wójcik, p. Magdalena Marcinkowska, p. Ede Müller, p. Jörg Gessner oraz p. Simon Aulepp. O porozumienie między gośćmi a gospodarzami zadbała p. Anna Jaremko – tłumacz języka niemieckiego.

Spektakl upamiętniał 100. lecie dwóch wydarzeń: odzyskania niepodległości przez Polskę, a także wybuchu rewolucji listopadowej w Niemczech. Występ wszystkich trzech grup – muzycznej, teatralnej i tanecznej, spotkał się z wielkim uznaniem publiczności Marcinka.
Pomimo sześciu dni pracy nad projektem, młodzież miała okazję wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych Poznania – w koncertach na Festiwalu Ethno Port, warsztatach z pantomimy na Festiwalu OFF Sytuacje, czy spektaklu „Baron Münchhausen” w Teatrze Animacji. Był to produktywnie spędzony czas, pełen dobrej zabawy przy pięknej pogodzie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spektaklu!

This entry was posted in Wydarzenia. Bookmark the permalink.