Mitologie świata po francusku

  Uczniowie klasy G3B zaprezentowali wczoraj, 9 stycznia 2019 r., całkowicie nowe, własne wersje mitologii świata w języku francuskim.

  Przenieśli nas w czasie do starożytnego Egiptu. Archeolog Łucja, obudziwszy mumię faraona, ukazała nam historię stworzenia świata, kłótnię o tron braci Ozyrysa i Setha, oraz ważenie serca decydujące o przyjęciu w zaświaty. Magiczne rytuały i tajemne regułki recytowane en francais przez boginie i bogów przyodzianych w przepiękne maski, własnoręcznie wykonane przez uczennice, sprawiły że świat realny na chwilę przestał istnieć.

  Zostaliśmy też zaproszeni do celtyckich lasów, wśród których książę i biedak polowali na jelenie. Przepiękna celtycka legenda o miłości, wybaczeniu, magii i zwycięstwie dobra nad złem cudownie opowiedziana i odegrana z niesamowitym zaangażowaniem w role, ukazała nam księżniczkę szukającą miłości, śmiałego księcia gotowego na wszystko, oraz zwykłych ludzi, którym przeznaczenie kazało odegrać ważne role w historii królewskiej rodziny.

  Tymczasem w starożytnych Chinach dwoje młodych uczniów pilnie uczyło się w szkole. Ich surowy nauczyciel nie zdawał sobie sprawy  z krytego przez nich wielkiego sekretu. Okazało się , że jeden z uczniów był dziewczyną w przebraniu, po to by móc podjąć naukę, oraz zdobyć serce ukochanego. Ta, czarująco opowiedziana historia, niestety nie skończyła się dobrze, jednak udowodniła , że prawdziwej miłości nie można zwyciężyć.

  Natomiast początek świata w Indiach związany był z historią trzech małpek oraz buddyjskich dyscypli, którzy nie potrafili odpowiedzieć na pytania profesora uczącego ich historii stworzenia świata i sensu życia.

  Scenariusze inscenizacji napisali uczniowie: Magdalena Bernal, Joanna Kmiecik, Wojciech Guranowski i Jakub Kowalski. Wszyscy uczniowie klasy G3B wykazali się fantazją, zaangażowaniem, zdolnościami artystyczno-kreatywnymi, ale przede wszystkim, doskonałym opanowaniem języka francuskiego.

Gratulacje!!!

Karolina Kamińska

Mitologie świata po francusku
This entry was posted in Wydarzenia. Bookmark the permalink.