WIELKI POWRÓT ZŁOTEK MIERZEJA

Dziewczyny z Marcinka wreszcie, po 9 latach, zdobyły upragnione złoto w finale Szkolnych Lig Sportowych. Już od początku sezonu zespół zapowiadał walkę o najwyższe cele i niezwykłą mobilizację. Mnóstwo wylanego potu na treningach oraz maksimum poświęcenia – wszystko po to, by siatkarki pokonywały zespół za zespołem w kolejnych meczach i jak burza przeszły przez fazę grupową. Finały miały nie być już tak proste. W końcu spotkały się tam 4 najlepsze drużyny z całego Poznania, a spośród nich tylko jedna mogła zdobyć złoto. Pierwszy mecz z V LO był tylko „rozgrzewką” i rozeznaniem się na nowej sali. Dziewczyny pokonały „piątkę” 3:0 (25:16, 25:16, 25:9) i pokazały kto tu naprawdę rządzi. Drugi mecz z „Paderkiem” zapowiadał się na nieco trudniejszy pojedynek, gdyż VI LO w pierwszym dniu również wygrało rozgrywkę 3:0. Jednakże ILO nie uległo przeciwniczkom i rozgromiło je 3:0 (25:21, 25:17, 25:12).  Wygrana pozwoliła na spokojniejsze myślenie o najważniejszym meczu z III LO. Mecz z „trójką” zapowiadał się pasjonująco, ponieważ to Marcinek „rozdawał karty” i decydował o losie reszty drużyn. Ostra rywalizacja toczyła się również na trybunach, gdzie pojedynek na głośny doping stoczyli kibice obu drużyn, który został zdominowany oczywiście przez kibiców z „Jedynki” przy wsparciu drużyny z V LO. A propos meczu – pierwszy i drugi set zapowiadały szybką wygraną, jednak to trzeci set przyniósł najwięcej emocji. Walka toczyła się zacięcie do samego końca. Marianna i Monika raziły przeciwniczki mocnymi atakami, kapitan zespołu i zarazem doświadczona rozgrywająca Julia, skutecznie prowadziła swoją drużynę do zwycięstwa, a zagrywka w wykonaniu Weroniki wprowadzała zamieszanie w odbiorze po stronie przeciwnika. Gdy zdobyły ostatni punkt na hali zapanowała euforia. Były podziękowania, łzy radości, wzruszenia i ogromna ulga. Mecz zakończony wynikiem 3:0 (25:18, 25:9, 28:26). Potem chwila na ochłonięcie i rozdanie nagród. Znów wzruszenie i radość oraz statuetki dla MVP ( w tym roku Marianna Podobińska i Julia Napierała) i ten wspaniały, wywalczony puchar za pierwsze miejsce w Szkolnej Lidze Sportowej w siatkówce dziewczyn!!!

Nasze siatkarki po raz kolejny pokazały, że są najlepsze w Poznaniu! OGROMNE GRATULACJE! Zwycięstwo dziewczyny zadedykowały swojemu trenerowi Tomaszowi Mierzejewskiemu, który z determinacją wspierał swoją drużynę i poprowadził ją do zwycięstwa .

Trener: Tomasz Mierzejewski.

Skład I LO: Julia Napierała (kapitan, rozegranie), Marianna Podobińska (przyjęcie, atak), Monika Janowska (przyjęcie, atak), Michalina Pankowska (przyjęcie), Weronika Pietraszewska (przyjęcie), Emilia Dańczak (środek), Patrycja Kubiak, Gabriela Dymarska, Martyna Frąckowiak, Barbara Grela.

This entry was posted in Wydarzenia. Bookmark the permalink.