Odyseja Umysłu – sukces Kreoteam Poznań

Dnia 05.06.2019 wróciliśmy po dwutygodniowym wyjeździe do Polski, ale nie z pustymi rękoma, ponieważ na 40 finałach ogólnoświatowego konkursu Odyseja Umysłu zdobyliśmy pierwsze miejsce w naszej kategorii, otrzymując tym samym tytuł mistrzów świata. Konkurowaliśmy z 40 innymi drużynami z całego świata (w tym z Chin, Rosji, USA) a w całych finałach brało udział około 840 drużyn. Polskę na finałach w tym roku reprezentowało około 30 zespołów z czego 8 zdobyło miejsca na podium (w tym cztery razy pierwsze miejsce i dwa razy drugie), a łącznie aż 18 drużyn znalazło się w pierwszych dziesiątkach. 

W trzeciej grupie wiekowej, w naszej kategorii pt. „W pracowni Mistrza Leonarda” zaraz za nami na podium znalazła się również drużyna z Polski z Towarzystwa Przyjaciół Ucznia Horyzont z Sierakowic, a brązowy medal trafił do amerykańskiej drużyny z Northview High School w Michigan. Naszą drużynę tworzy szóstka osób w tym czwórka uczniów Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu (Julia Biskup, Patrycja Skowrońska, Adam Biber, Tymoteusz Górski) i dwójka uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego (Mateusz Małecki, Kamil Stróżyński). 

Za zadanie mieliśmy wykonać ośmiominutowe przedstawienie o Leonardzie da Vincim, które ukazywałoby jego pracownie, dzieła oraz wynalazek, który wielki artysta stworzył, jednak pod wpływem krytyki porzucił. Całą drużyną musieliśmy samodzielnie stworzyć scenariusz, scenografię, rekwizyty i kostiumy. Przygotowaliśmy przedstawienie pod postacią musicalu, opartego na piosence Bohemian Rhapsody zespołu Queen, a w pracowni znalazły się takie dzieła jak replika Mona Lisy zrobiona z makaronu i ryżu, czołg Leonarda zrobiony z drewna i obierków z ołówków, zwierzęta wykonane z sztućców, puszek i wkrętów, oraz Ostatnia Wieczerza wykonana z nas samych. Przedstawienie jest dostępne online, jak i cała punktacja oraz zdjęcia z konkursu. Poniżej przesyłam wszystkie ważne linki i zdjęcia. 

Jesteśmy ogromnie dumni z naszego sukcesu i jeszcze raz dziękujemy za pomoc!

Pozdrawiamy,

Kamil Stróżyński, Mateusz Małecki i Kreoteam Poznań

Przedstawienie drużyny Kreoteam w Stanach: https://www.youtube.com/watch?v=jIyhr4Ff5BM&t=1s

Nasz film o zrzutce: https://www.youtube.com/watch?v=oDa0WDGnJGk

Punktacja: https://www.odysseyofthemind.com/wf2019/world-finals-2019-scores/# (Problem #3, Div. III)

Instagram naszej drużyny: https://www.instagram.com/kreoteam/

Odyseja Umysłu – sukces Kreoteam Poznań
This entry was posted in Wydarzenia. Bookmark the permalink.