Francuska klasa zerowa

 

 

Klasa „0”

W roku szkolnym 2019/2020 „Marcinek” wraca do swojej długoletniej tradycji tzw. klasy „0” z językiem francuskim. Jest to klasa przygotowująca do czteroletniego dwujęzycznego liceum ogólnokształcącego. Jej program przewiduje 18 godzin języka francuskiego w tygodniu, a dodatkowo pojedyncze godziny języka polskiego, matematyki i wychowania fizycznego. Jest to tzw. nauczanie przez imersję – zanurzenie w języku. Tak duża liczba godzin pozwala uczniom osiągnąć poziom znajomości języka A2+/B1, by w następnych latach dojść do poziomu B2/C1. Dwujęzyczne nauczanie przedmiotów niejęzykowych będzie realizowane na późniejszym etapie, w klasach I-IV liceum. Po przejściu do liceum przewidziane są również wymiany ze szkołami we Francji.
W ramach lekcji języka francuskiego, w klasie „0”, nauczamy również kultury oraz historii Francji i krajów francuskojęzycznych, a także organizujemy zajęcia teatralne lub filmowe. Nietuzinkowe lekcje prowadzone są przez nauczycieli pasjonatów, posiadających wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.

 

Francuska klasa dwujęzyczna na TARGACH EDUKACYJNYCH

Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych szkoły podstawowej z rodzicami oraz wszystkie osoby zainteresowane JĘZYKIEM FRANCUSKIM na spotkanie z nauczycielami i uczniami MARCINKA.

Będziemy przez trzy dni, od 1 do 3 marca 2019r., na XXIII TARGACH EDUKACYJNYCH, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ( Pawilon 7A ).