Witaj w Klubie!

Działania Klubu w roku szkolnym 2007/2008

Balik Noworoczny

W piątek, 18 stycznia 2008 po raz kolejny odbył się w naszej szkole Balik Noworoczny dla wychowanków Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu oraz dzieci pracowników szkoły. Wolontariusze z Klubu „8” wraz z uczniami klasy Medicus 1 oraz opiekunami przygotowali dla uczestników liczne atrakcje.

Balik

Na początku wyświetlony został film, który nakręciła młodzież z DOA. Był to pokaz premierowy, a film bardzo nam się spodobał. To kolejny już, wzruszający film nakręcony przez naszych przyjaciół, ale tym razem z naszym udziałem – niektóre sceny były kręcone na terenie „Marcinka”, a inne nawet z udziałem uczniów i nauczycieli I LO.

Zabawa trwała. Towarzystwo bawiło się świetnie przy dźwiękach muzyki puszczanej przez prawie profesjonalnego DJ’a 🙂

Kolejnym punktem programu był występ naszej klasowej koleżanki – Basi Grześ. Zaimponowała wszystkim profesjonalnym i żywiołowym układem tanecznym, który zebrał gromkie brawa. Uczestnicy mieli też okazję pochwalić się własnym talentem tanecznym, ucząc się od naszej tancerki kilku kroków.

Gdy wszyscy zmęczyli się, kawiarenki, serwujące napoje i ciasta, musiały podołać najprawdziwszemu na świecie najazdowi spragnionych imprezowiczów. Na szczęście bez ofiar, ucierpiały jedynie babeczki. Gdy wszyscy odnowili nadwątlone siły, prowadząca imprezę Marysia, zaprosiła chętnych do udziału w różnych konkursach. Swoją wiedzą pochwalić się mogły maluchy, a talentami wokalnymi nieco starsi.

Tańcząc i bawiąc się niewielu spodziewało się, że czeka ich jeszcze jedna niespodzianka. Gdy zabawa zbliżała się nieubłaganie ku końcowi, na scenę wkroczył prawdziwy Gwiazdor!

Po rozdaniu prezentów, czuć było, że koniec wieczoru już blisko… Ostatnie tańce i rozmowy… Nie wszystkim łatwo było rozstać się z nowymi przyjaciółmi.

Ale nie ma się czym martwić!

Kolejny balik już za rok!

GALERIA ZDJĘĆ Z BALIKU

tekst: Natalia Pstrąg/zdjęcia: Mikołaj Mizera


Działania Klubu w roku szkolnym 2006/2007

Gospodyni Klubu: Marysia Neyder

Gospodarz Klubu: Bartłomiej Majchrzak

Opiekunki Klubu

Opiekunki Klubu: p.Hanna Rudawska, p.Edwina Pittner

Klub Ośmiu to wspólne miejsce ludzi o dobrych sercach, mądrych pomysłach i pragnieniu niesienia pomocy. Laureaci, uczestnicy i sympatycy Konkursu Ośmiu Wspaniałych tworzą Kluby w rodzinnych miastach. Kapitałem jest entuzjazm w niesieniu pomocy bliźnim i chęć poprawienia wizerunku otaczającej rzeczywistości. Głównymi celami Klubu, który skupia młodych ludzi podejmujących bezinteresowną służbę na rzecz innych, jest: pomoc rówieśnikom w trudnych sytuacjach, wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży, promowanie życia bez uzależnień, wyszukiwanie autorytetów i pomoc w rozwijaniu zainteresowań młodzieży, pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym, samotnym, działania na rzecz środowiska naturalnego. Klub Ośmiu działa w ramach idei i pomysłu Fundacji „Świat na Tak”. Członkowie Klubu

Obecnie w marcinkowym Klubie Ośmiu zapisanych mamy 61 wolontariuszy.

W roku 2006/2007 nasz klub podjął się przygotowania dwóch dużych projektów:

Dodatkowo, corocznie nasza szkoła uczestniczy w akcjach zbiórki żywności przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. W ramach współpracy z Fundacją „Mam Marzenie” uczniowie naszej szkoły zbierają również pieniądze na spełnianie marzeń nieuleczalnie chorych dzieci w sklepach sieci IKEA.

Serdecznie zapraszamy do aktywnej współpracy!

Ty również możesz pomóc innym!