Osiągnięcia artystyczne

ROK SZKOLNY 2018/2019

_______________________________________________________________________________

Odyseja Umysłu – sukces Kreoteam Poznań

Dnia 05.06.2019 wróciliśmy po dwutygodniowym wyjeździe do Polski, ale nie z pustymi rękoma, ponieważ na 40 finałach ogólnoświatowego konkursu Odyseja Umysłu zdobyliśmy pierwsze miejsce w naszej kategorii, otrzymując tym samym tytuł mistrzów świata. Konkurowaliśmy z 40 innymi drużynami z całego świata (w tym z Chin, Rosji, USA) a w całych finałach brało udział około 840 drużyn. Polskę na finałach w tym roku reprezentowało około 30 zespołów z czego 8 zdobyło miejsca na podium (w tym cztery razy pierwsze miejsce i dwa razy drugie), a łącznie aż 18 drużyn znalazło się w pierwszych dziesiątkach. 

W trzeciej grupie wiekowej, w naszej kategorii pt. „W pracowni Mistrza Leonarda” zaraz za nami na podium znalazła się również drużyna z Polski z Towarzystwa Przyjaciół Ucznia Horyzont z Sierakowic, a brązowy medal trafił do amerykańskiej drużyny z Northview High School w Michigan. Naszą drużynę tworzy szóstka osób w tym czwórka uczniów Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu (Julia Biskup, Patrycja Skowrońska, Adam Biber, Tymoteusz Górski) i dwójka uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego (Mateusz Małecki, Kamil Stróżyński). 

Za zadanie mieliśmy wykonać ośmiominutowe przedstawienie o Leonardzie da Vincim, które ukazywałoby jego pracownie, dzieła oraz wynalazek, który wielki artysta stworzył, jednak pod wpływem krytyki porzucił. Całą drużyną musieliśmy samodzielnie stworzyć scenariusz, scenografię, rekwizyty i kostiumy. Przygotowaliśmy przedstawienie pod postacią musicalu, opartego na piosence Bohemian Rhapsody zespołu Queen, a w pracowni znalazły się takie dzieła jak replika Mona Lisy zrobiona z makaronu i ryżu, czołg Leonarda zrobiony z drewna i obierków z ołówków, zwierzęta wykonane z sztućców, puszek i wkrętów, oraz Ostatnia Wieczerza wykonana z nas samych. Przedstawienie jest dostępne online, jak i cała punktacja oraz zdjęcia z konkursu. Poniżej przesyłam wszystkie ważne linki i zdjęcia. 

Jesteśmy ogromnie dumni z naszego sukcesu i jeszcze raz dziękujemy za pomoc!

Pozdrawiamy,

Kamil Stróżyński, Mateusz Małecki i Kreoteam Poznań

Przedstawienie drużyny Kreoteam w Stanach: https://www.youtube.com/watch?v=jIyhr4Ff5BM&t=1s

Nasz film o zrzutce: https://www.youtube.com/watch?v=oDa0WDGnJGk

Punktacja: https://www.odysseyofthemind.com/wf2019/world-finals-2019-scores/# (Problem #3, Div. III)

Instagram naszej drużyny: https://www.instagram.com/kreoteam/

Odyseja Umysłu – sukces Kreoteam Poznań

_______________________________________________________________________________

“Ciał ciało” schodzi z afisza w wielkim stylu

Spektakl “Ciał ciało” Teatru Bez (pre)Tekstu miał swoją premierę w marcu 2017 roku. Przez minione dwa lata zachwycał publiczność na wielu ogólnopolskich konkursach. Nie dziwi więc, iż zanim zszedł z afisza, został doceniony na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych ARLEKINADA w Inowrocławiu. Jury Główne w składzie:
– aktorka Marta Nieradkiewicz,

– reżyser i scenarzysta Tomasz Wasilewski,

– dziennikarz i dramaturg Jerzy Rochowiak

przyznało uczniom Marcinka III nagrodę, a Jury Młodzieżowej Rady Miejskiej Inowrocławia okrzyknęło Bez (pre)Tekstu mianem Najlepszego Zespołu! Co więcej, p. prof. Wiesława Wójcik oraz p. Anna Rozmianiec zdobyły nagrodę dla najlepszego reżysera festiwalu.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i z żalem żegnamy się ze spektaklem. Pozostaje nam rzec ciał ciało!

“Ciał ciało” schodzi z afisza w wielkim stylu

Nie ma dzieci są ludzie – tłumaczenie uczniów z Marcinka w Collegium Novum UAM

Mamy niepowtarzalną okazję obejrzeć ciekawą wystawę polsko – francuską w holu Collegium Novum. Wystawa, zainspirowana postacią Janusza Korczaka, „Nie ma dzieci są ludzie… Prawa dziecka to prawa człowieka” powstała w ramach projektu „Dzieci XXI wieku” w Centrum Dialogu Marka Edelmana w Łodzi. Została przetłumaczona na język francuski z inicjatywy Instytutu Francuskiego przez uczniów oddziałów dwujęzycznych z całej Polski, w tym również przez kilku uczniów z obecnej Omegi 3! Wystawa opowiada o prawach dziecka w kontekście historycznym, a także podaje przykłady łamania praw dziecka (m.in. historia łódzkiego getta). Warto ją zobaczyć  i przypomnieć sobie o wielkim Przyjacielu Dzieci. Pod koniec marca będziemy mieli okazję obejrzeć wystawę w Marcinku.

p. A. Klinger

_______________________________________________________________________________

SUKCES CHÓRU CANTICUM NOVUM

Chór szkolny Canticum Novum, w dniu 7.12.2018 r. wywalczył zwycięstwo, zajmując 1 miejsce podczas konkursu „Pieśni Patriotycznej” z okazji  100 rocznicy  wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Konkurs został ogłoszony przez Prezydenta Miasta Poznania.

Zdjęcie z Konkursu Pieśni Patriotycznych /arch. Chóru/

ROK SZKOLNY 2017/2018

WYSTĘP CHÓRU CANTICUM NOVUM W TEATRZE WIELKIM

Chór szkolny Cantucum Novum wystąpił podczas uroczystej Gali z okazji rozpoczęcia obchodów jubileuszu 100-lecia Marcinka.  Koncert odbył się w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Chór zaprezentował się tłumnie przybyłej publiczności w swoim repertuarze a cappella, a  także z akompaniamentem orkiestry symfonicznej.