Osiągnięcia sportowe

ROK SZKOLNY 2019/2020

„MARCINEK” W FINALE LICEALIADY W UNIHOKEJU

Reprezentacja Naszej Szkoły w składzie Jędrzej Beyer, Paweł Sobala, Artur Frątczak, Antoni Spiralski, Mateusz Adamczak, Igor Chrząstek, Michał Appelt, Kuba Zaliwski, Bartosz Malinowski oraz Mateusz Ratajczak po dwóch etapach eliminacji awansowała do finału Licealiady w Unihokeju.

W pierwszym etapie zwyciężyliśmy z 5 LO (3:0) oraz 17 LO (2:0). Podczas drugiego etapu pewnie pokonaliśmy reprezentacje ZS Ekonomicznych (4:0), Szkołę Mistrzostwa Sportowego „Gortat” (6:1) ulegając jedynie LO nr 16 (1:4).

Gratulujemy finalistom!!!

„MARCINEK” W FINALE LICEALIADY W UNIHOKEJU

_______________________________________________________________________________

TRZY MEDALE PŁYWAKÓW

Trzy medale zdobyła reprezentacja naszej szkoły na  Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Po raz kolejny Wiktor Muszyński triumfował na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, zdobywając złoty medal.

Srebrny medal wywalczyła sztafeta 6×50 m chłopców, w składzie:

 1. Wiktor Muszyński V3
 2. Jan Stachecki V2
 3. Jan Andrzejewski A1
 4. Aleksander Koprowski M1
 5. Wojciech Rajewski PM1
 6. Szymon Roszyk C2

Brązowy medal wywalczyła sztafeta 6x50m dziewcząt, w składzie:

 1. Ania Nowakowska
 2. Ewa Skrzyniarz A3
 3. Nadia Knodloch  
 4. Aleksandra Jarzębowska PM1
 5. Ida Kaczmarek PV1
 6. Aleksandra Organ PL1
TRZY MEDALE PŁYWAKÓW

_______________________________________________________________________________

BIEG CHROBREGO

Dwa medale wywalczyły nasze uczennice podczas biegu Chrobrego!!!

Srebrny medal Aleksandra Jastrzębska z klasy V2

 Brązowy Natalia Marut z klasy g1Alfa

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

BIEG CHROBREGO

_______________________________________________________________________________

XX Wojewódzki Bieg Uliczny ” Wilcza Mila”

13 września 2019 roku odbył się XX Wojewódzki Bieg Uliczny ” Wilcza Mila”

W kategorii rocznik 2005

I miejsce zajęła Anna Brzostowicz z klasy pM1 

III miejsce zajęła Agata Morzy z klasy p1V

W kategorii rocznik 2003/2004

II miejsce zajęła Iga Urbańska z klasy pM1

III miejsce zajęła Maja Fiszer z klasy gV1

Jesteśmy dumni i gratulujemy serdecznie naszym zawodniczkom!!!!

XX Wojewódzki Bieg Uliczny " Wilcza Mila"

_______________________________________________________________________________

ROK SZKOLNY 2018/2019

MISTRZOSTWA POZNANIA – LICEALIADA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

W dniach 27 – 28 maja odbyły się Mistrzostwa Poznania – Licealiada w Siatkówce Plażowej. Na boiskach POSiR przy os. Piastowskim zgromadziło się blisko 70 drużyn w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Reprezentacja „Marcinka” po raz kolejny udowodniła, że obok wybitnych wyników w nauce osiąga również świetne wyniki sportowe.

1 miejsce zajęli Tomasz Halec z klasy L-2 oraz Roch Sidorowicz z klasy M-1 awansując zarazem do finałów wojewódzkich.

3 miejsce zajęły Katarzyna Balicka z klasy C-3 oraz Julia Binczycka z klasy L-1.

Gratulujemy !!!

Mistrzostwa Poznania – Licealiada w Siatkówce Plażowej

_______________________________________________________________________________

SUKCES W TURNIEJU FLORETOWYM

Uczennica naszej szkoły, zawodniczka KS AZS AWF Poznań – Aleksandra Wieczorek na odbywającej się w dniach 2-3 maja 2019 r. w Krakowie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach Halowych – Świętokrzyskie 2019, zwyciężyła w turnieju floretowym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych. Dodatkowo Ola zdobyła II miejsce w turnieju drużynowym.

Tomasz Ciepły
Trener Szermierki
AZS AWF Poznań

DYPLOM ALEKSANDRY WIECZOREK

_______________________________________________________________________________

WIELKI POWRÓT ZŁOTEK MIERZEJA

Dziewczyny z Marcinka wreszcie, po 9 latach, zdobyły upragnione złoto w finale Szkolnych Lig Sportowych. Już od początku sezonu zespół zapowiadał walkę o najwyższe cele i niezwykłą mobilizację. Mnóstwo wylanego potu na treningach oraz maksimum poświęcenia – wszystko po to, by siatkarki pokonywały zespół za zespołem w kolejnych meczach i jak burza przeszły przez fazę grupową. Finały miały nie być już tak proste. W końcu spotkały się tam 4 najlepsze drużyny z całego Poznania, a spośród nich tylko jedna mogła zdobyć złoto. Pierwszy mecz z V LO był tylko „rozgrzewką” i rozeznaniem się na nowej sali. Dziewczyny pokonały „piątkę” 3:0 (25:16, 25:16, 25:9) i pokazały kto tu naprawdę rządzi. Drugi mecz z „Paderkiem” zapowiadał się na nieco trudniejszy pojedynek, gdyż VI LO w pierwszym dniu również wygrało rozgrywkę 3:0. Jednakże ILO nie uległo przeciwniczkom i rozgromiło je 3:0 (25:21, 25:17, 25:12).  Wygrana pozwoliła na spokojniejsze myślenie o najważniejszym meczu z III LO. Mecz z „trójką” zapowiadał się pasjonująco, ponieważ to Marcinek „rozdawał karty” i decydował o losie reszty drużyn. Ostra rywalizacja toczyła się również na trybunach, gdzie pojedynek na głośny doping stoczyli kibice obu drużyn, który został zdominowany oczywiście przez kibiców z „Jedynki” przy wsparciu drużyny z V LO. A propos meczu – pierwszy i drugi set zapowiadały szybką wygraną, jednak to trzeci set przyniósł najwięcej emocji. Walka toczyła się zacięcie do samego końca. Marianna i Monika raziły przeciwniczki mocnymi atakami, kapitan zespołu i zarazem doświadczona rozgrywająca Julia, skutecznie prowadziła swoją drużynę do zwycięstwa, a zagrywka w wykonaniu Weroniki wprowadzała zamieszanie w odbiorze po stronie przeciwnika. Gdy zdobyły ostatni punkt na hali zapanowała euforia. Były podziękowania, łzy radości, wzruszenia i ogromna ulga. Mecz zakończony wynikiem 3:0 (25:18, 25:9, 28:26). Potem chwila na ochłonięcie i rozdanie nagród. Znów wzruszenie i radość oraz statuetki dla MVP ( w tym roku Marianna Podobińska i Julia Napierała) i ten wspaniały, wywalczony puchar za pierwsze miejsce w Szkolnej Lidze Sportowej w siatkówce dziewczyn!!! Nasze siatkarki po raz kolejny pokazały, że są najlepsze w Poznaniu! OGROMNE GRATULACJE! Zwycięstwo dziewczyny zadedykowały swojemu trenerowi Tomaszowi Mierzejewskiemu, który z determinacją wspierał swoją drużynę i poprowadził ją do zwycięstwa .

Skład I LO: Julia Napierała (kapitan, rozegranie), Marianna Podobińska (przyjęcie, atak), Monika Janowska (przyjęcie, atak), Michalina Pankowska (przyjęcie), Weronika Pietraszewska (przyjęcie), Emilia Dańczak (środek), Patrycja Kubiak, Gabriela Dymarska, Martyna Frąckowiak, Barbara Grela.

Trener: Tomasz Mierzejewski.

_______________________________________________________________________________

OGROMNY SUKCES NASZYCH BADMINTONISTEK

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w Szkolnych Drużynowych Mistrzostwach Dziewcząt w Badmintonie. Nasze zawodniczki pomyślnie przechodziły kolejne etapy, aż dotarły do Finału Wojewódzkiego. 13 grudnia 2018 pokazały się z najlepszej strony zdobywając drugie miejsce! Tym samym I LO im. Karola Marcinkowskiego zostało vice mistrzem Wielkopolski w badmintonie dziewcząt.

W skład drużyny wchodzą: Joanna Rybak C1 i Marianna Podobińska

_______________________________________________________________________________

SUKCES PŁYWAKÓW !!! DWA MEDALE W FINALE WOJEWÓDZKIM

Złoty medal Wiktora Muszyński z klasy V2! Wiktor po raz drugi z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły zdobyli medal w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w DUŻYNOWYM PŁYWANIU. Tym samym zapisali się w historii naszej szkoły.
Sztafeta męska 6 x50 m, z czasem 2:46,03 wywalczyła Brązowy medal !
1. Muszyński Wiktor
2. Kostyk Teodor
3. Białobłocki Paweł
4. Cieślik Borys
5. Roszyk Szymon
6. Stachecki Jan

__________________________________________________________________________

Licealiada w Unihokeju

9 października 2018r. w Poznańskiej Arenie odbył się drugi etap licealiady w Unihokeju. Nasza reprezentacja pokazała się z bardzo dobrej strony wygrywając wysoko 6:1 z II LO oraz ulegając nieznacznie Technikum Ekonomicznemu 2:3. Niestety wynik ten nie dał nam awansu do finałowej czwórki.

__________________________________________________________________________

Mistrzostwa Poznania w lekkiej atletyce 2018

W dniu 2 października 2018 r.  w Poznaniu odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Poznania dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal.

Bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Nawrot, który w biegu na 400m zajął I miejsce. W mocno obsadzonych konkurencjach III miejsca zajęli Franciszek Spychała w biegu na 800m oraz Wiktor Kordus w skoku wzwyż. Wysokie IV miejsce w pchnięciu kulą zajęła Julia Szagżdowicz.

Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że obok osiągania wysokich wyników w nauce potrafią również rozwijać swoje zainteresowania i pasje sportowe.

Gratulujemy !!!

Lekkoatletyka 2018

_______________________________________________________________________________

Nordic Walking World Championship Poland 2018

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Nordic Walking, rozgrywanych w Polsce, w Mosinie/Krajkowie pod Poznaniem, uczeń naszego gimnazjum Mateusz Orywał zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat, na dystansie 5 km. Mateusz jest zawodnikiem klubu Marsz Po Zdrowie oraz Nordic Walking Poland, członkiem World Orginal Nordic Walking Federation. Mistrzostwa Świata w Polsce zaszczycił swoją obecnością sam twórca Nordic Walking, Marko Kantaneva z Finlandii.

Warto przypomnieć że Mateusz w tym roku po raz drugi z rzędu zdobył także Mistrzostwo Polski w Nordic Walking na dystansie 5 km w kategorii 13-15 lat, w Barlinku-Europejskiej Stolicy Nordic Walking.

Na co dzień Mateusz z wielką pasją i zaangażowaniem trenuje lekkoatletykę w poznańskim klubie Energetyk Poznań/AZS.

Związany ze sportem od najmłodszych lat, ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo w Grand Prix Poznania w biegach przełajowych, trzecie miejsce w poznańskim Mini Triathlonie, zwycięstwo w Mini Katorżniku w Lublińcu, a także Puchar Polski za zajęcie pierwszego miejsca w wyścigu psich zaprzęgów w klasie CCMJM w Witowie k/Łodzi.

ROK SZKOLNY 2017/2018

MAMY ZŁOTO!!!

 Po 3 dniach zaciętej rywalizacji, w dniu 25.04.2018 zdobyliśmy upragnione złoto, pokonując w finałach Szkolnej Ligi  Koszykówki, dzień po dniu, trzy pozostałe zespoły.

Radość z tego wydarzenia potęguje to, że Marcinek nie triumfował w tej dyscyplinie od wielu lat.

Można więc oznajmić, że koszykówka powróciła do Marcinka i oby w nim jak najdłużej pozostała.

Dziękujemy naszemu nieocenionemu trenerowi p. T. Mierzejewskiego za zaangażowanie i „serducho” włożone w naszą drużynę.

A oto jej skład:

 • Jan Przewoźny- kapitan
 • Jurek Rybakowski
 • Konrad Borowik
 • Wojciech Grabski
 • Wiktor Kordus
 • Mateusz Człapowski
 • Mikołaj Simon
 • Jan Bobrowski
 • Nikodem Baehr
 • Wojciech Musiałkiewicz
 • Jakub Śnioch
 • Marek Woźniak
 • Tomasz Michalski

Kuba Marchewka- „koordynator”

ROK SZKOLNY 2016/2017

JULIA SIECZKOWSKA – VITA 2

julia-sieczkowska

ROK SZKOLNY 2015/2016

ŁUKASZ KOPCZYŃSKI – COLUMBUS 1                                                                       

 LukaszC1 

ZUZANNA WAŁECKA – MEDICUS 1

Zuzia Wałecka


Osiągnięcia sportowe w poprzednich latach