Poznań w barwach prezydencji

Uczestnicy konkursu "Poznań w barwach prezydencji" mieli za zadanie pod opieką p. prof. Agaty Nowak, przygotować pracę, która miała być symbolem, logo lub plakatem Poznania jako miasta prezydenckiego w UE w listopadzie 2011 roku .

Pierwszą nagrodę w konkursie otrzymała Katarzyna Kuc z klasy g2c.

Wyróżnienia otrzymali:

Mateusz Brodnicki, Jeremi Łuczak, Jakub Konon, Wojtek Jaskulak, Hubert Mazurczak, Michał Ekert, Mateusz Roszak, Ola Cieślak, Iryna Krasnovska, Emilia Drozdowska, Igor Kraszewski, Wojtek Popłonyk, Maria Wajda, Karolina

Konopka, Weronika Banaszczyk, Natalia Puchowska, Dobrochna Pijanowska, Agata Tomaszek.

GRATULUJEMY !!!

"Początkowo zastanawialiśmy się całą klasą co wykorzystać w naszych pracach. Powstawały koziołki, ratusze, kamienice czy rogale. Ja wybrałam dwie rzeczy , które mnie osobiście najbardziej kojarzyły się z Poznaniem i Unią Europejską: poznańską pyrę i gwiazdkę . Gwiazda miała być też swego rodzaju przenośnią tego, że nasze miasto zostało gwiazdą w UE . Przypomniała mi się zabawa, gdzie z ziemniaków tworzy się stemple i odbija na kartce papieru w różnych kombinacjach kolorystycznych. Wykonanie tej pracy polegało na zrobieniu zdjęcia ziemniaka-stempla z wyciętą gwiazdką. Położyłam moją pyrę na białej kartce pod takim kątem by padało na nią światło słoneczne tworząc cień i zrobiłam mu zdjęcie . Następnie przy pomocy programu graficznego dokończyłam moją pracę poprawiając koloryt, kontrast i kolor cienia.Później było już tylko miłe zaskoczenie z powodu wygranej, i kartki z moją pracą, które mogłam wysłac do znajomych :)"

Katarzyna Kuc, klasa g2C