Przedsiębiorczość

 

 

Opiekunem Klubu jest Małgorzata Biernacka – nauczyciel pp, doradca zawodowy, trener programów edukacyjnych Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i członek Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS.

Rok szkolny 2018/19


—————————————————————————————————-

—————————————————————————————————-

Rok szkolny 2017/18


Galeria zdjęć

—————————————————————————————————————————————–

#akademiaWidoczni w Columbusie 2 na Ekonomii w praktyce

Anna Zalewska i Adrianna Nowak przeprowadziły dwugodzinne warsztaty nt. Marketingu internetowego.

Na początku przybliżono pojęcia związane z działaniem najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki – Google. Uczniowie poznali algorytmy Google oraz nauczyli się odróżniać płatne wyniki wyszukiwania od organicznych. Prowadząca nie zapomniała wyjaśnić takich pojęć, jak: kampanie AdWords i remarketing.

W części drugiej wyjaśniono pojęcie SERP Snippets, czyli wyróżnionych wyników wyszukiwania Google. Na podstawie konkretnych przykładów omówiono: Panel Wiedzy, Direct Answer, Google Moja Firma, Rich Snippets. Uczniowie poznali na czym polega Customer Journey, czyli ścieżka zakupowa klienta.

Na podstawie zdobytych informacji uczniowie przystąpili do działania. Ich zadaniem było uzupełnić graf. Powstały cztery drużyny – każda z nich reprezentowała inny biznes:

 • sklep stacjonarny z grami planszowymi na Winogradach,
 • wypożyczalnia skuterów wodnych w Juracie,
 • ekskluzywna kawiarnia na obrzeżach Poznania,
 • kursy maturalne dla licealistów w Krakowie.

Uczniowie poradzili sobie z zadaniem świetnie!  Uzupełnili graf o:

 • frazy, na jakie chcą pozycjonować swój biznes w sieci,
 • punkty styku między klientem a ich marką,
 • formy promocji, z jakich chcą wykorzystać, aby dotrzeć do odbiorcy.

Ćwiczenie nie było łatwe, ponieważ cały schemat podzielony był na 3 fazy: Świadomość Problemu, Świadomość Rozwiązania, Świadomość Produktu.

Za ciekawe spotkanie serdecznie dziękujemy Paniom Annie Zalewskiej i Adriannie Nowak

Szkolny Klub Przedsiębiorczości NOSTRO

 

 

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

 

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

„ Masz prawo do ….. ” 

15 marca 2018 r., w  Światowy Dzień Konsumenta , odbyła się XVIII Miejska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej, zorganizowana przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Poznaniu,

Pana dr Marka Janczyka, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka.

W Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, na Placu Kolegiackim, spotkali się uczestnicy  Konkursu. Naszą szkołę reprezentowały: Sonia Olczyk z klasy Lex 1, Aleksandra Łącka z Lex 2 i

Zuzanna Kaźmierczak z Lex 3.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że laureatkami etapu miejskiego zostały: Zuzanna Kaźmierczak – 1 miejsce i Sonia Olczyk – 3 miejsce.

Gratulujemy zwycięstwa!

Szkolny Klub Przedsiębiorczości NOSTRO

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

———————————————————————————————————————————————————————————————


Rok szkolny 2016/17Gala Przedsiębiorczości

Marcinek w gronie 20 najaktywniejszych szkół z 699 biorących udział w programie.

12 kwietnia 2017 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych  w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 13. edycję „Dnia przedsiębiorczości” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Komitet Honorowy Dnia przedsiębiorczości w składzie: prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, Ewa Tomaszewska – Poseł na Sejm RP, Zbigniew Modrzewski – Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości,  wyłonił laureatów Dnia przedsiębiorczości 2016. Marcinek znalazł się w gronie 20 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w Dniu przedsiębiorczości

Zgromadzonych gości powitał Zbigniew Modrzewski, Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Następnie oddał głos Pani Minister Marzenie Machałek, Sekretarz Stanu                    w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Dyplomy i statuetki najaktywniejszym szkołom wręczyły Pani Profesor Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP oraz członek Komitetu Honorowego „Dnia przedsiębiorczości” oraz Pani Minister Marzena Machałek. Na Gali naszą szkołę reprezentowały uczennice Julia Maciejewska i Agata Pułyk z klasy Columbus 2 i prof. Małgorzata Biernacka.

Gala Przedsiębiorczości zainaugurowała jednocześnie 14. edycję programu „Dzień przedsiębiorczości”, która odbędzie się już 26 kwietnia 2017 r.

Szkolny Klub Przedsiębiorczości NOSTRO

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

 

Jesteśmy już po zajęciach ze studentami reprezentującymi Studenckie Forum Business Centre Club, które jest organizatorem konkursu.

Teraz 3 osobowe zespoły będą rozwiązywać  case study.

Zadanie konkursowe możecie pobierać na: http://najlepsze-zajecia.pl/

PAMIĘTAJCIE  LICZY SIĘ KREATYWNOŚĆ !!!

Rozwiązania należy przesłać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie:  www.najlepsze-zajecia/zapisy-2017


 


         3      4


 

 


sigg1

 

 

 


Rok szkolny 2015/16


               logo nostro


kariera1

kariera2

kariera3

 


 

e-learning1

e-learning2

e-learning3

 


 

praca1

praca8 praca7

Galeria zdjęć

praca_1


 

olimpiada wiedzy

finał finał2


 

Kto zarabia na giełdzie? 

logo SIGG

MINIONKI

Znamy już wyniki Projektu „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa”.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w Grze podstawowej  4 miejsce w Wielkopolsce, 73 miejsce w Polsce, na 5 981 zespołów,  

zajęły dziewczyny z  zespołu  MINIONKI: JULIA MACIEJEWSKA, JOANNA TARGOŃSKA  I  ZOFIA GRAJEK,  klasa C1.

User comments

Wartość portfela  22 256.24 , kwota startowa 20 000 zł . Przedmiotem wirtualnych inwestycji w Grze były akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i  mWIG40

oraz kontrakty terminowe na akcje pojedynczych spółek, w okresie  od 9 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2016 r.,  w godzinach trwania sesji giełdowej.  

Od 3 do 31 marca 2016 r. odbyła się Dogrywka.  Ten etap Gry dotyczył  kontraktów terminowych na indeksy.  Do zainwestowania każdy zespół dostał  50 000 wirtualnych złotych.

W Dogrywce MINIONKI  zajęły 3 miejsce w Wielkopolsce, 54 miejsce w Polsce na 5 981 zespołów. Wartość portfela  66 847.62 .

Mamy jeszcze drugi zespół, który dobrze radzi sobie na  giełdzie PIĄTAKI.  Zespół również z klasy C1, w skład którego wchodzą:

Agata Pułyk, Maria  Paluszkiewicz i  Sara Matias.

PIĄTAKI  zajęły w Grze podstawowej  15 miejsce w Wielkopolsce, 173 miejsce w Polsce.   Wartość portfela 21 804.01 .

PIĄTAKI

Mimo, że na Giełdzie Papierów Wartościowych od wielu miesięcy dominuje kolor czerwony. Nie oznacza to jednak, że nie można zarobić. I to ile w tak krótkim czasie!

Gratulujemy !!!


 

XI edycja

edycja2 edycja3

edycja1

ambasadorzy1lo

TO DO NAS MOŻECIE ZGŁASZAĆ SIĘ ZE WSZYSTKIMI PYTANIAMI I WĄTPLIWOŚCIAMI ZWIĄZANYMI

Z UDZIAŁEM W KONKURSIE.

Dołącz do najbardziej przedsiębiorczych uczniów w Polsce. Przeżyj niesamowitą przygodę, poznaj ludzi sukcesu i wygraj fantastyczne nagrody! Zbierz trzy osobowy zespół, rozwiąż konkursowe casestudies i zarejestruj swój zespół na stronie konkursu.  POWODZENIA !!!


 

Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

14 marca 2016 roku w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania uczniowie poznańskich szkół ponadgimnazjalnych mogli wykazać się wiedzą o prawach i ochronie konsumenta. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem, uczniów.      W tegorocznej edycji nie zabrakło uczniów z Marcinka.

W gronie pięciu Laureatów Konkursu, którzy będą reprezentować Miasto Poznań w etapie wojewódzkim znalazły się:

Marta Kraszewska Lex 2 i Zuzanna Kaźmierczak Lex 1.

Nagrody wręczali Zastępca Prezydenta Jędrzej Solarski i Miejski Rzecznik Konsumentów dr Marek Janczyk.

Gratulujemy !!!

Życzymy powodzenia

przed1 przed2

przed3 przed4


 

Młodzi

W dniach od 16-22 listopada 2015 r., w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Szkolny Klub Przedsiębiorczości „NOSTRO” realizował projekt

                                                                                        OTWARTA FIRMA – BIZNES PRZY TABLICY.

Młodzież w tych dniach  miała szansę uczestniczyć w wielu ciekawych spotkaniach z przedstawicielami różnych firm ,instytucji i urzędów. Goście mówili o własnych doświadczeniach edukacyjnych

i zawodowych zwracając uwagę na to, jak ważne jest ciągłe doskonalenie się oraz podwyższanie swoich umiejętności i kwalifikacji.

Zorganizowane spotkania dały okazję do poznania specyfiki konkretnych zawodów, rzeczywistych warunków pracy we własnej firmie czy na umowę o pracę ,a przede wszystkim do bezpośredniego

kontaktu z przedstawicielami biznesu.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym Gościom. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie, poświęcony czas, życzliwość i wszechstronną pomoc w realizacji

przedsięwzięcia.

Udział i zaangażowanie szkoły i klubu zostały potwierdzone stosownymi certyfikatami.

cert1 cert2

 


 

OTK

Gra strategiczna

gra3

Pyszna rywalizacja!

W trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (19-23.10.2015) Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu zorganizowało po raz trzeci Turniej Gier Strategicznych.

Twórcą i moderatorem gier była Pani Prof. Aleksandra Gaweł z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

W obecnej edycji brały udział zespoły uczniowskie reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne. Zespoły rywalizowały ze sobą, próbując w kolejnych rundach gry, podbić europejski rynek czekolady.

W trakcie trzydniowej rozgrywki gracze stawiają się w sytuacji menedżerów, prowadzących przedsiębiorstwo w różnych jego aspektach, czyli przykładowo w zakresie produkcji, marketingu, finansów,

zarządzania zasobami ludzkimi.

Po trzech dniach zmagań okazało się, że uczniowie reprezentujący I LO znaleźli się na podium zdobywając II i III miejsce: zespół „Chocolate dream” – Bartosz Maciaszczyk, Michał Szymański,

Piotr Graczyk, klasa A1 – II miejsce i zespół „Czoko-Janusz” – Antoni Bielicki, Wojciech Szczot, Olaf Borowiec, Aleksander Stecki, klasa C1-III miejsce.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy !!!

gra2 gra1

 

 


 

kurs

 


 

laptop

 

Zapraszamy uczniów liceum do udziału w ogólnopolskiej edycji konkursu pt. „Laptop na bank”, organizowanego przez Narodowy Bank Polski i Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji (RCRE). Celem konkursu jest rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów w zakresie edukacji ekonomicznej, przedsiębiorczości oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zadaniem uczestników będzie: rozwiązanie testu ekonomiczno-informatycznego na platformie konkursowej przygotowanej przez RCRE; (wykazanie się znajomością zagadnień dotyczących ekonomii i przedsiębiorczości w oparciu o podstawę programową oraz zasoby edukacyjne umieszczone na  www.nbportal.pl  posługiwanie się technologią informacyjną i komunikacyjną w rozwiązywaniu zadań; wykazanie się znajomością zagadnień IT).

Harmonogram konkursu „Laptop na bank”:

 • 12 października 2015r. termin zgłaszania uczestników (zapisy u prof. Małgorzaty Biernackiej
 • 16 października 2015r. do 22 października 2015r.- Testowanie platformy konkursowej
 • 2 listopada 2015r. do 5 listopada 2015r.- Pierwszy etap konkursu !
 • 12 listopada 2015r. – Ogłoszenie wyników I etapu

______________________________________________________________________

 • 20 listopada 2015r. – Półfinał konkursu
 • 26 listopada 2015r. – Ogłoszenie listy finalistów konkursu
 • 10 grudnia 2015r. – Termin przesłania Deklaracji udziału w konkursie
 • 17 grudnia 2015r. o godzinie 11:30 – Finał konkursu

Nagrody:

W konkursie przewidziano następujące nagrody dla zwycięzców:

 • I nagroda dla ucznia – laptop
 • II i III nagroda dla uczniów – tablety

 


 

sigg

Pogromcy Rynku Kapitałowego

18 września 2015 r. rusza rejestracja do XIV edycji SIGG – Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. SIGG składa się z dwóch odbywających się równocześnie części:

 1. Symulacyjna gra inwestycyjna, prowadzona na platformie szkoleniowej , gdzie uczestnicy inwestują wirtualne 100 000 zł, w akcje spółek z indeksów WIG30 i mWIG40.
 2. Kurs e-learningowy, obejmujący niezbędną wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. Kurs kończy się egzaminem on-line.

Projekt realizowany jest w ścisłej współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rejestrować się będzie można przez stronę www.sigg.org.pl (strona jeszcze nieaktywna). Czekamy na REGULAMIN 14 edycji projektu.

Więcej informacji u prof. Małgorzaty Biernackiej.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w czwartek 10 września    

i w środę 16 września o godz. 15.20 w Sali 112.

 Zapraszamy

giełda

 


Zobacz materiały z archiwum Klubu