Samorząd szkolny_aktualności

Rok szkolny 2013/14

 

Wybory do Samorządu Szkolnego

WYBORY już jutro

w czasie lekcji wszystkie klasy odwiedzi komisja wyborcza odpowiedzialna za przeprowadzenie głosowania, uczniom przebywającym na wymianach przypominamy o możliwości głosowania korespondencyjnego

przypominamy, że od jutra obowiązuje również cisza wyborcza.

W związku z prośbami części uczniów przebywających na wymianach wychodzimy z propozycją głosowania korespondencyjnego.

głosować w ten sposób można do 06.03 do godziny 15:20 wysyłając na samorzad@me.com:

swoje imię i nazwisko, klasę, termin urlopowania, nazwę szkoły w której obecnie przebywacie oraz oddane przez Was głosy – możecie oddać ich MAKSYMALNIE 6 (można mniej)

zaznaczenie większej liczby głosów będzie traktowane jako głos nieważny.


WIEKOPOMNA CHWILA: FREE Wi-FI

Martix666, Halloween, Niedlauczniów czy Gwiazdkaznieba nie muszą już nas interesować. Aż się łezka w oku kręci… Zawsze byliśmy pod wrażeniem finezji i pomysłów wymyślających hasła do nauczycielskiego Wi-Fi.

Od dziś, dzięki interwencji Samorządu oraz naszym negocjacjom, Wi-Fi uczniowskie działa tak samo jak nauczycielskie – logujemy się raz, za pomocą (jakże dumnie brzmiącego) hasła i system nie wyrzuca nas z sieci co godzinę.


Nasza tegoroczna działalność powoli nabiera tempa…Jak zawsze zaczynamy od małych kroków: po prostu chodzimy po Marcinku i zastanawiamy się „co zmienić, żeby było lepiej?”
Dzięki temu ze szkoły znikają stare reklamy, a w męskiej toalecie… pachnie grejpfrutem! :)
Starsi uczniowie pamiętają, że przy wejściu do szkoły jeszcze niedawno wisiało lustro i każdy wchodzący/wychodzący mógł podziwiać w nim swoją urodę :)  W zeszłym roku lustro (i nasze piękne odbicia) zstąpiła świecąca reklama. :(
Dzięki naszej interwencji lustro (i to nowe!) znów znajdzie się na swoim miejscu! Także będzie się można przeglądać do woli!
Jeśli coś w szkole was irytuje, jest nie tak jak powinno być – piszcie: samorzad@me.com
PS. Niedługo nasz przedstawiciel spotyka się z.. panem prezesem bufetu, także czekamy też na uwagi dot. funkcjonowania tego miejsca!

INTERKLASOWY KONKURS PIOSENKI 2013

Dziś już oficjalnie! Mamy przyjemność poinformować was, że w tym roku Samorząd razem z Dyrekcją zdecydował powrócić do „tradycji” sprzed kilku lat, jaką był Interklasowy Konkurs Piosenki, zwany wtedy Marcinkową Eurowizją!

W tym roku rywalizować będą ze sobą wszystkie klasy pierwsze liceum, a cały konkurs uświetni oficjalne otwarcie świeżo wyremontowanej auli oraz szkolne obchody Dnia Nauczyciela!

Rok szkolny ruszył pełną parą więc mamy nadzieję, że ta impreza będzie świetną okazją do rozluźnienia i dobrej zabawy!

Widzimy się w trzecim tygodniu października!
Powodzenia „Pierwszaki”!

(na zdjęciu występ zwycięskiej klasy podczas Interklasowego Konkursu Piosenki…. w 2008 roku)

Rok szkolny 2012/13

18 czerwca Marcinek odwiedził  poseł Ryszard Kalisz!

Po krótkim wykładzie, uczniowie wzięli udział w żywej dyskusji (zadając gościowi wiele niełatwych, czasem krytycznych pytań). Rozmawialiśmy m.in. o: obrazie sceny politycznej, sondażach wyborczych, finansowaniu partii z budżetu państwa,

JOWach oraz o aspiracjach prezydenckich naszego gościa.


 

Obecna kadencja Samorządu rozpoczęła się z początkiem marca 2013. Dziś po niespełna dwóch miesiącach działalności możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami:

–  Samorząd zaistniał na facebooku! W porozumieniu z Dyrekcją szkoły publikujemy codziennie on-line aktualne zastępstwa oraz informacje z życia szkoły. Nasz fanpage cieszy się dużą popularnością – lubi nas już ponad 500 osób.

Zapraszamy wszystkich na facebook.com/samorzadmarcinka

–  We współpracy z właścicielem bufetu szkolnego wprowadziliśmy do oferty bułkę samorządową (za 1,70 zł) oraz doprowadziliśmy do obniżenia cen pozostałych bułek i niektórych napojów. Po naszej rekomendacji bufet wprowadził do

swojej oferty zupy, przygotowywane na miejscu z warzyw sezonowych

–  Razem z Dyrekcją przeprowadzamy konkurs (skierowany do uczniów i absolwentów) na projekt parku szkolnego. Od poniedziałku w sekretariacie szkoły można odebrać pakiet uczestnika konkursu. Na wasze prace czekamy do 29.03.2013!

–  W lutym zorganizowaliśmy pocztę walentynkową. Za jej pośrednictwem uczniowie wysłali ponad 100 listów!

–  Prowadzimy działania mające na celu ograniczenie przestrzeni reklamowej w szkole

Oprócz tego prowadzimy jeszcze dwa duże projekty, które już niedługo ujrzą światło dzienne i zmienią wizerunek Marcinka na jeszcze lepszy!

 

więcej informacji: www.facebook.com/samorzadmarcinka

 

uwagi/sugestie/pomysły prosimy kierować na adres: samorzad@me.com lub bezpośrednio do członków Samorządu Uczniowskiego