Annonay 2010

Razem

W dniach 8-16 kwietnia 2010 klasa Omega 2 wzięła udział w długo wyczekiwanej wymianie językowej. Wraz z czwórką naszych nauczycieli – paniami profesor Haliną Wirską, Haliną Szymańską, i Joanną Mueller oraz panem profesorem Jean-Marie Lallouet gościliśmy u siebie młodzież z francuskiego Lycée Boissy d’Anglas w Annonay wraz z opiekunami.

Późnym, czwartkowym wieczorem powitaliśmy naszych korespondentów na szkolnym boisku.

Następnego dnia czekała ich już męcząca, ale jakże ciekawa wyprawa mająca na celu zwiedzenie naszego miasta – Poznania. Podczas weekendu staraliśmy się, by nasi koledzy i koleżanki jak najmilej spędzili czas. Na szczęście okazało się, że mamy do czynienia z grupą bardzo otwartych i serdecznych młodych ludzi, więc nie wymagało to od nas większego wysiłku!

W poniedziałek rano Francuzi opuścili Poznań, by udać się na trzydniową wycieczkę do Gdańska.

Po powrocie spędziliśmy z naszymi korespondentami jeszcze jeden, ostatni dzień, by w piątek rano pożegnać ich przed powrotem do Francji.

Najchętniej w ogóle nie pozwolilibyśmy im odjechać!

Nie obyło się bez łez oraz pożegnalnych prezentów. Najchętniej w ogóle nie pozwolilibyśmy im odjechać!

Teraz pozostaje nam tylko niecierpliwie wyczekiwać rewizyty u naszych przyjaciół, która czeka nas już we wrześniu…

Dziękujemy serdecznie naszym profesorom, którzy ochoczo zgodzili się na współudział w tym ciekawym doświadczeniu. Szczególne podziękowania należą się jednak pani Marii Kasprzak, która "tradycyjnie" wzięła na siebie ciężką odpowiedzialność za koordynację wymiany oraz służyła pomocną dłonią w każdej sytuacji.

Anna Zielińska, Wanda Woźniak, klasa Omega 2

Wyjadą?

Zdjęcia MS