Złote siatkarki

Złotka Mierzejewskiego

O sukcesach naszych siatkarek przeczytaj tutaj

Narty i Snowboard

Dużym sukcesem naszych narciarzy i snowboardzistów zakończyły się zawody Grand Prix 2009/2010.

Nasze narciarki z Gimnazjum zajęły drużynowo I miejsce w kat. wiekowej 13-15.

Startowały w składzie:

• Monika Przygocka
  • Aleksandra Szymczak
  • Katarzyna Szyfter
  • Maria Vetulani

Indywidualnie swoją kategorię wiekową wygrała Monika Przygocka.

Także snowboardziści z Gimnazjum odnieśli sukces w swojej kat. wiekowej, zajmując drużynowo III miejsce.

• Stanisław Krysztop

Natalia Głyda wygrała indywidualnie swoją kat. wśród dziewcząt.

Snowboardziści w kat. szkół średnich zajęli IV miejsce startując w składzie:

• Rafał Płaza
  • Hubert Busen
  • Michał Chęciński.

Indywidualnie Rafał Płaza zajął I miejsce w swojej kat.

Na zakończenie sezonu odbyły się tradycyjne zawody o Puchar Poznania.

• W kat. wiekowej 13-15 lat narty wśród dziewcząt I miejsce zajęła M. Przygocka, a III miejsce A. Szymczak.
  • W kat. wiekowej 16-19 lat narty wśród dziewcząt I miejsce zajęła N. Głyda.
  • W kat. wiekowej 13-15 lat w snowboardzie III miejsce zajął A. Kistowski.
  • W kat. wiekowej 16-19 lat w snowboardzie I miejsce zajął R. Płaza.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Gratulujemy wszystkim startującym!!!!

(tekst i zdjęcia Piotr Siekierski)

SREBRO DLA KOSZYKARZY

W rozgrywkach Niezrzeszonych zespół Marcinka w sezonie 2008/2009 zajął II miejsce.

SZKOLNA LIGA NARCIARSKA I SNOWBOARDOWA

Reprezentacja Gimnazjum w Zawodach Szkolnej Ligi w Narciarstwie Zjazdowym w kategorii 13-15 lat zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy tym bardziej, że reprezentacje tworzyły same dziewczęta.

Zespół startował w składzie:

Monika Przygocka, Aleksandra Szymczak, Katarzyna Szyfter

Reprezentacja Liceum w Zawodach Szkolnej Ligi w Snowboardzie w kategorii 16-19 lat zajęła III miejsce.

Rafał Płaza, Hubert Busen, Tatiana Elzanowska

Reprezentacja Liceum w Zawodach Szkolnej Ligi w Narciarstwie Zjazdowym zajęła V miejsce.

Beata Lipiak, Michał Chęciński, Stanisław Krysztop

Opiekun Piotr Siekierski

SREBRO DLA SIATKAREK

W październiku ubiegłego roku nieliczny zespół siatkarek z Marcinka przystąpił do Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania.

Tomasz Mierzejewski

Wraz z nowym, sportowym rokiem szkolnym czekała nas kolejna niespodzianka: nowy trener, prof. Tomasz Mierzejewski, który, jak się później okazało, był najcenniejszą osobą w naszym gronie.

Faza grupowa układała się bardzo pomyślnie, zajęłyśmy drugie miejsce w grupie, ustępując jedynie ZSMS. W kolejnym etapie ligi czekały nas mecze barażowe z VIII LO, które decydowały o wejściu do finałowej czwórki. Ku naszej wielkiej radości udało się wygrać oba mecze (3:0, 3:1), więc mogłyśmy z pełnym zapałem przygotowywać się do dalszego reprezentowania szkoły oraz walki o wymarzone medale.

Finały odbywały się w dniach 16-19.03.2009 w LO im. św. Marii Magdaleny. Szkoła ta przygotowała wspaniałą oprawę dla całej sportowej imprezy, na pewno każdy uczestnik na długo zapamięta te kilka dni. Jednak nie tylko dzięki świetnej atmosferze był ten turniej wyjątkowy – przede wszystkim była to porcja dobrej siatkówki i uczciwej rywalizacji. Miałyśmy przyjemność współzawodniczyć z takimi szkołami jak: LO MM, ZSMS i ZST.

Oto jak układała się rywalizacja w poszczególnych dniach:

1. : ZST – I LO wynik 0:3 (16:25, 19:25, 16:25)
  2. : (wtorek) I LO – ZSMS wynik 2:3 (19:25, 25:20, 25:15, 22:25, 12:15)
  3. : (czwartek) LO MM – I LO wynik 1:3 (25:18, 11:25, 18:25, 22:25)

Takie wyniki pozwoliły nam uzyskać II miejsce. I miejsce zdobył ZSMS, III miejsce LO MM, a IV miejsce ZST.

Bardzo się cieszymy, że tak zakończyła się tegoroczna liga, że my mogłyśmy być częścią jej finału. To chyba najpiękniejszy moment dla sportowca, kiedy po roku pracy odbiera ze łzami w oczach upragniony medal.

Jesteśmy dumne z tego, że udało się stworzyć w naszej szkole naprawdę zgrany zespół, pod przewodnictwem człowieka, który widzi w tym sporcie taką samą pasję jak my. Który na każdym meczu miał iskrę w oku, nie bał się krzyczeć głośno z radości (albo złości) i żył z nami przez całą ligę jak przyjaciel.

Zatem: dzięki Trenerze! Plan wykonany, o więcej powalczymy za rok!

Chciałybyśmy też skierować podziękowania do prof. Krzysztofa Skupniewicza, który zawsze bardzo nas wspierał oraz do Kibiców z naszej szkoły, którzy byli najgłośniejsi na każdym meczu i dopingowali nas w ciągu całej ligi. Wy również jesteście częścią naszego sukcesu, nie zapomnimy o Was!