Osiągnięcia sportowe

ROK SZKOLNY 2022/2023
 
Sukces ucznia MARCINKA w XI Mistrzostwach Polski w Rummikub
 
21 października w Sztumie odbyły się XI Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub. W Mistrzostwach rywalizowało 95 osób z 46 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Naszą szkołę pod opieką p. prof. Agnieszki Gabryelskiej reprezentowali: Natalia Biernacka(Vita2) i Aleksander Jakuboszczak (Columbus2). W finale rozgrywek znalazł się Aleksander Jakuboszczak, finalnie zajmując II miejsce. Równolegle odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Rummikub.
Wicemistrzowi Polski Szkół w Rummikiub serdecznie gratulujemy!
 
 

 

ROK SZKOLNY 2021/2022

Uczeń klasy COLUMBUS 1, Stanisław Czarnecki, zajął V miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich w kategorii C14. Serdecznie gratulujemy!

ROK SZKOLNY 2020/2021

SUKCES SPORTOWY UCZNIA KLASY ABAKUS 1

Mamy przyjemność poinformować, że jeden z naszych pierwszoklasistów - Bartosz Szukalski, uczeń klasy Abakus 1, zdobył,          w październiku 2020 roku, trzecie mistrzostwo Polski. 

Trenuje on taekwondo olimpijskie od 9 lat. Bartek zdobył czarny pas i odnosi w tej dziedzinie wiele sukcesów. W tym roku Bartek zajął również drugie miejsce w Pucharze Świata w Niemczech. Jednak jego sukcesy się na tym nie kończą. Rok 2019 również był dla Bartka bardzo udany. W listopadzie zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata w Serbii. Ponadto w październiku nasz kolega startował na mistrzostwach Europy, gdzie zajął 9 miejsce. We wrześniu Bartek zajął również 5 miejsce w Pucharze Świata w Warszawie. Chłopak w kwietniu wywalczył drugie mistrzostwo Polski, a w lutym zajął 5 miejsce w Pucharze Świata w Niemczech. Pomimo tych wielkich osiągnięć Bartek ma na swoim koncie dużo więcej. Przeszło dwa lata temu, w marcu 2018 roku, zajął drugie miejsce na podium Pucharu Świata w Belgii. W kwietniu tego samego roku Bartek zdobył pierwsze mistrzostwo Polski. We wrześniu odniósł również wielki sukces, zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata w Warszawie. Rok 2018 Bartek zakończył zdobywając w listopadzie 9 miejsce na mistrzostwach Europy w Hiszpanii. W międzyczasie nasz kolega wygrywał również liczne turnieje rangi pucharu Polski.

Pomimo młodego wieku, Bartek ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Mamy nadzieję, że następne lata przyniosą kolejne wygrane.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach 

W dniach 18-23.06.2021 odbywały się w Sypniewie Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach. Brał w nich udział uczeń naszego liceum z klasy 1 Vita – Igor Pietras. Igor reprezentował AZS Poznań. Zajął w mistrzostwach 3. miejsce.

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

„MARCINEK” W FINALE LICEALIADY W UNIHOKEJU

Reprezentacja Naszej Szkoły w składzie Jędrzej Beyer, Paweł Sobala, Artur Frątczak, Antoni Spiralski, Mateusz Adamczak, Igor Chrząstek, Michał Appelt, Kuba Zaliwski, Bartosz Malinowski oraz Mateusz Ratajczak po dwóch etapach eliminacji awansowała do finału Licealiady w Unihokeju.

W pierwszym etapie zwyciężyliśmy z 5 LO (3:0) oraz 17 LO (2:0). Podczas drugiego etapu pewnie pokonaliśmy reprezentacje ZS Ekonomicznych (4:0), Szkołę Mistrzostwa Sportowego „Gortat” (6:1) ulegając jedynie LO nr 16 (1:4).

Gratulujemy finalistom!!!

TRZY MEDALE PŁYWAKÓW

Trzy medale zdobyła reprezentacja naszej szkoły na  Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Po raz kolejny Wiktor Muszyński triumfował na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, zdobywając złoty medal.

Srebrny medal wywalczyła sztafeta 6×50 m chłopców, w składzie:
 Wiktor Muszyński V3
 Jan Stachecki V2
 Jan Andrzejewski A1
 Aleksander Koprowski M1
 Wojciech Rajewski PM1
 Szymon Roszyk C2

Brązowy medal wywalczyła sztafeta 6x50m dziewcząt, w składzie:
 Ania Nowakowska
 Ewa Skrzyniarz A3
 Nadia Knodloch  
 Aleksandra Jarzębowska PM1
 Ida Kaczmarek PV1
 Aleksandra Organ PL1

BIEG CHROBREGO

Dwa medale wywalczyły nasze uczennice podczas biegu Chrobrego!!!

Srebrny medal Aleksandra Jastrzębska z klasy V2
Brązowy Natalia Marut z klasy g1Alfa

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

XX Wojewódzki Bieg Uliczny ” Wilcza Mila”

13 września 2019 roku odbył się XX Wojewódzki Bieg Uliczny ” Wilcza Mila”

W kategorii rocznik 2005

I miejsce zajęła Anna Brzostowicz z klasy pM1
III miejsce zajęła Agata Morzy z klasy p1V

W kategorii rocznik 2003/2004

II miejsce zajęła Iga Urbańska z klasy pM1
III miejsce zajęła Maja Fiszer z klasy gV1

Jesteśmy dumni i gratulujemy serdecznie naszym zawodniczkom!!!!

ROK SZKOLNY 2018/2019

MISTRZOSTWA POZNANIA – LICEALIADA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

W dniach 27 – 28 maja odbyły się Mistrzostwa Poznania – Licealiada w Siatkówce Plażowej. Na boiskach POSiR przy os. Piastowskim zgromadziło się blisko 70 drużyn w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Reprezentacja „Marcinka” po raz kolejny udowodniła, że obok wybitnych wyników w nauce osiąga również świetne wyniki sportowe.

1 miejsce zajęli Tomasz Halec z klasy L-2 oraz Roch Sidorowicz z klasy M-1 awansując zarazem do finałów wojewódzkich.
3 miejsce zajęły Katarzyna Balicka z klasy C-3 oraz Julia Binczycka z klasy L-1.

Gratulujemy !!!

SUKCES W TURNIEJU FLORETOWYM

Uczennica naszej szkoły, zawodniczka KS AZS AWF Poznań – Aleksandra Wieczorek na odbywającej się w dniach 2-3 maja 2019 r. w Krakowie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach Halowych – Świętokrzyskie 2019, zwyciężyła w turnieju floretowym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych. Dodatkowo Ola zdobyła II miejsce w turnieju drużynowym.
Tomasz Ciepły
Trener Szermierki
AZS AWF Poznań

DYPLOM ALEKSANDRY WIECZOREK

WIELKI POWRÓT ZŁOTEK MIERZEJA

Dziewczyny z Marcinka wreszcie, po 9 latach, zdobyły upragnione złoto w finale Szkolnych Lig Sportowych. Już od początku sezonu zespół zapowiadał walkę o najwyższe cele i niezwykłą mobilizację. Mnóstwo wylanego potu na treningach oraz maksimum poświęcenia – wszystko po to, by siatkarki pokonywały zespół za zespołem w kolejnych meczach i jak burza przeszły przez fazę grupową. Finały miały nie być już tak proste. W końcu spotkały się tam 4 najlepsze drużyny z całego Poznania, a spośród nich tylko jedna mogła zdobyć złoto. Pierwszy mecz z V LO był tylko „rozgrzewką” i rozeznaniem się na nowej sali. Dziewczyny pokonały „piątkę” 3:0 (25:16, 25:16, 25:9) i pokazały kto tu naprawdę rządzi. Drugi mecz z „Paderkiem” zapowiadał się na nieco trudniejszy pojedynek, gdyż VI LO w pierwszym dniu również wygrało rozgrywkę 3:0. Jednakże ILO nie uległo przeciwniczkom i rozgromiło je 3:0 (25:21, 25:17, 25:12).  Wygrana pozwoliła na spokojniejsze myślenie o najważniejszym meczu z III LO. Mecz z „trójką” zapowiadał się pasjonująco, ponieważ to Marcinek „rozdawał karty” i decydował o losie reszty drużyn. Ostra rywalizacja toczyła się również na trybunach, gdzie pojedynek na głośny doping stoczyli kibice obu drużyn, który został zdominowany oczywiście przez kibiców z „Jedynki” przy wsparciu drużyny z V LO. A propos meczu – pierwszy i drugi set zapowiadały szybką wygraną, jednak to trzeci set przyniósł najwięcej emocji. Walka toczyła się zacięcie do samego końca. Marianna i Monika raziły przeciwniczki mocnymi atakami, kapitan zespołu i zarazem doświadczona rozgrywająca Julia, skutecznie prowadziła swoją drużynę do zwycięstwa, a zagrywka w wykonaniu Weroniki wprowadzała zamieszanie w odbiorze po stronie przeciwnika. Gdy zdobyły ostatni punkt na hali zapanowała euforia. Były podziękowania, łzy radości, wzruszenia i ogromna ulga. Mecz zakończony wynikiem 3:0 (25:18, 25:9, 28:26). Potem chwila na ochłonięcie i rozdanie nagród. Znów wzruszenie i radość oraz statuetki dla MVP ( w tym roku Marianna Podobińska i Julia Napierała) i ten wspaniały, wywalczony puchar za pierwsze miejsce w Szkolnej Lidze Sportowej w siatkówce dziewczyn!!! Nasze siatkarki po raz kolejny pokazały, że są najlepsze w Poznaniu! OGROMNE GRATULACJE! Zwycięstwo dziewczyny zadedykowały swojemu trenerowi Tomaszowi Mierzejewskiemu, który z determinacją wspierał swoją drużynę i poprowadził ją do zwycięstwa .

Skład I LO: Julia Napierała (kapitan, rozegranie), Marianna Podobińska (przyjęcie, atak), Monika Janowska (przyjęcie, atak), Michalina Pankowska (przyjęcie), Weronika Pietraszewska (przyjęcie), Emilia Dańczak (środek), Patrycja Kubiak, Gabriela Dymarska, Martyna Frąckowiak, Barbara Grela.

Trener: Tomasz Mierzejewski.

OGROMNY SUKCES NASZYCH BADMINTONISTEK

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w Szkolnych Drużynowych Mistrzostwach Dziewcząt w Badmintonie. Nasze zawodniczki pomyślnie przechodziły kolejne etapy, aż dotarły do Finału Wojewódzkiego. 13 grudnia 2018 pokazały się z najlepszej strony zdobywając drugie miejsce! Tym samym I LO im. Karola Marcinkowskiego zostało vice mistrzem Wielkopolski w badmintonie dziewcząt.

W skład drużyny wchodzą: Joanna Rybak C1 i Marianna Podobińsk.

SUKCES PŁYWAKÓW !!! DWA MEDALE W FINALE WOJEWÓDZKIM

Złoty medal Wiktora Muszyński z klasy V2! Wiktor po raz drugi z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły zdobyli medal w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w DUŻYNOWYM PŁYWANIU. Tym samym zapisali się w historii naszej szkoły.
Sztafeta męska 6 x50 m, z czasem 2:46,03 wywalczyła Brązowy medal !
1. Muszyński Wiktor
2. Kostyk Teodor
3. Białobłocki Paweł
4. Cieślik Borys
5. Roszyk Szymon
6. Stachecki Jan

Licealiada w Unihokeju

9 października 2018r. w Poznańskiej Arenie odbył się drugi etap licealiady w Unihokeju. Nasza reprezentacja pokazała się z bardzo dobrej strony wygrywając wysoko 6:1 z II LO oraz ulegając nieznacznie Technikum Ekonomicznemu 2:3. Niestety wynik ten nie dał nam awansu do finałowej czwórki.

Mistrzostwa Poznania w lekkiej atletyce 2018

W dniu 2 października 2018 r.  w Poznaniu odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Poznania dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal.
Bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Nawrot, który w biegu na 400m zajął I miejsce. W mocno obsadzonych konkurencjach III miejsca zajęli Franciszek Spychała w biegu na 800m oraz Wiktor Kordus w skoku wzwyż. Wysokie IV miejsce w pchnięciu kulą zajęła Julia Szagżdowicz.

Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że obok osiągania wysokich wyników w nauce potrafią również rozwijać swoje zainteresowania i pasje sportowe.
Gratulujemy !!!

Nordic Walking World Championship Poland 2018

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Nordic Walking, rozgrywanych w Polsce, w Mosinie/Krajkowie pod Poznaniem, uczeń naszego gimnazjum Mateusz Orywał zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat, na dystansie 5 km. Mateusz jest zawodnikiem klubu Marsz Po Zdrowie oraz Nordic Walking Poland, członkiem World Orginal Nordic Walking Federation. Mistrzostwa Świata w Polsce zaszczycił swoją obecnością sam twórca Nordic Walking, Marko Kantaneva z Finlandii.

Warto przypomnieć że Mateusz w tym roku po raz drugi z rzędu zdobył także Mistrzostwo Polski w Nordic Walking na dystansie 5 km w kategorii 13-15 lat, w Barlinku-Europejskiej Stolicy Nordic Walking.

Na co dzień Mateusz z wielką pasją i zaangażowaniem trenuje lekkoatletykę w poznańskim klubie Energetyk Poznań/AZS.

Związany ze sportem od najmłodszych lat, ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo w Grand Prix Poznania w biegach przełajowych, trzecie miejsce w poznańskim Mini Triathlonie, zwycięstwo w Mini Katorżniku w Lublińcu, a także Puchar Polski za zajęcie pierwszego miejsca w wyścigu psich zaprzęgów w klasie CCMJM w Witowie k/Łodzi.

ROK SZKOLNY 2017/2018

MAMY ZŁOTO!!!✌

Po 3 dniach zaciętej rywalizacji, w dniu 25.04.2018 zdobyliśmy upragnione złoto, pokonując w finałach Szkolnej Ligi  Koszykówki, dzień po dniu, trzy pozostałe zespoły.
Radość z tego wydarzenia potęguje to, że Marcinek nie triumfował w tej dyscyplinie od wielu lat.
Można więc oznajmić, że koszykówka powróciła do Marcinka i oby w nim jak najdłużej pozostała.
Dziękujemy naszemu nieocenionemu trenerowi p. T. Mierzejewskiego za zaangażowanie i „serducho” włożone w naszą drużynę.

A oto jej skład:
 Jan Przewoźny- kapitan
 Jurek Rybakowski
 Konrad Borowik
 Wojciech Grabski
 Wiktor Kordus
 Mateusz Człapowski
 Mikołaj Simon
 Jan Bobrowski
 Nikodem Baehr
 Wojciech Musiałkiewicz
 Jakub Śnioch
 Marek Woźniak
 Tomasz Michalski

Kuba Marchewka- „koordynator”

 

 

marcinek logo
Copyright © 2020 I Liceum Ogólnokształcące im. K. Marcinkowskiego
move top