Rankingi

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 –  opublikowanym przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”  – I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO w Poznaniu jest wśród 200 najlepszych liceów w Polsce  i przysługuje mu tytuł „ZŁOTEJ SZKOŁY 2023”

 

European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej ustanowiony przez Komisję Europejską w 1998 r.

Został przyznany I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEMU IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO w Poznaniu w 2021r. za Projekt językowo-historyczny "Transport 77"  w języku francuskim oraz za Projekt językowy E-STUDIO w języku hiszpańskim.

Poznański MARCINEK po raz kolejny znalazł się wśród laureatów konkursu European Language Label nagradzającego najlepsze projekty językowe w edukacji w 2022r. za autorski projekt językowo-literacki „Czas na Mój Prawiek – Czas na Twój Prawiek”

LabelFrancEducation 2022

Bardzo się cieszymy z przyznanego nam po raz drugi wyróżnienia! Marcinek przeszedł pomyślnie certyfikację i ma prawo do używania znaku jakości LabelFrancEducation przyznawanego oddziałom dwujęzycznym z językiem francuskim. 

Nasz wniosek był rozpatrywany przez komisję złożoną z przedstawicieli Agencji ds. Szkolnictwa Francuskiego za Granicą (AEFE), Ministerstwa Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu (MENJS), Francuskiej Ligii Laickiej (Mlf), Instytutu Francuskiego (IF), France Education International (FEI) oraz sieci Canopé. 

Tym samym nasza szkoła pozostaje członkiem sieci liczącej obecnie 587 szkół w 62 krajach, w tym 13 szkół w Polsce, prowadzących nauczanie dwujęzyczne na najwyższym poziomie. 

W liście wysłanym do pani Dyrektor Danuty Eckert, pan Audelin Chappuis, Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce, podziękował nam za zaangażowanie w promocję języka francuskiego i kultur frankofońskich. Całemu zespołowi sekcji dwujęzycznej pogratulował pracy, która zaowocowała uznaniem szkoły w gronie międzynarodowym. 

Bravo aux enseignants et aux élèves de Marcinek ! 

SUKCES MARCINKA!

MARCINEK w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2023

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to forma wyróżniania szkół ponadpodstawowych, które wspierają uczniów w działaniu społecznym. Nasza szkoła, jako jedna z obecnych w rankingu placówek, cechuje się innowacyjnym podejściem do edukacji i wsparciem dla uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości. 

W szczegółowym podsumowaniu osiągnięć szkoły znajduje się informacja o liczbie finalistów IX edycji Olimpiady w naszej szkole oraz liczbie ukończonych projektów.

MARCINEK w OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2023 portalu edukacyjnego WaszaEdukacja.pl.

MARCINEK zajął 40 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Licea 2023 oraz 3 miejsce w Poznaniu.

W ogólnopolskim ranking liceów i techników, który uwzględnia zarówno szkoły publiczne, jak i niepubliczne, wzięło udział 3 326 szkół ponadpodstawowych. Dodatkowo, druga część rankingu to kolejna edycja zestawienia dla osiemnastu miast wojewódzkich w Polsce.

marcinek logo
Copyright © 2020 I Liceum Ogólnokształcące im. K. Marcinkowskiego
move top