Francuski? Oui!

 

Dzięki nauczaniu dwujęzycznemu poznasz język francuski szybko i efektywnie. Sekcja dwujęzyczna naszego liceum posiada certyfikat  LabelFrancEducation, potwierdzający wysoką jakość kształcenia, nadany przez francuskie Ministerstwo Europy i Spraw Zagranicznych.

 

Współczesny świat wymaga znajomości kilku języków obcych.

Pora na francuski!  :-) 

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

 

Po pierwsze,

to język urzędowy lub jeden z języków urzędowych w 33 krajach, a jako ojczystym posługuje się nim ponad 12% obywateli Unii Europejskiej.

Uczy się go około 25% obywateli Unii Europejskiej, a 180 milionów internautów to użytkownicy języka francuskiego.

Jest to język używany jako ojczysty na pięciu kontynentach i nauczany w każdym kraju na świecie!!!

 

Po drugie,

dobra znajomość francuskiego umożliwi Ci studia za granicą, zdobycie licznych stypendiów fundowanych przez Francję oraz kraje frankofońskie (np. w ramach Erasmus+). Najlepsi studenci mogą otrzymać stypendium Rządu Francuskiego, z którego już wielokrotnie korzystali absolwenci naszej szkoły.

 

Po trzecie,

aktywna znajomość języka francuskiego zapewnia większą konkurencyjność na rynku pracy. Francja jest drugim największym inwestorem i trzecim pracodawcą zagranicznym w Polsce. Blisko 1100 francuskich firm zatrudnia ok. 200 tys. pracowników w wiodących sektorach polskiej gospodarki.

 

Po czwarte,

francuski jest drugim językiem roboczym w instytucjach UE oraz jednym z oficjalnych języków ONZ, NATO, UNESCO, Czerwonego Krzyża, Interpolu, Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

 

Po piąte,

znajomość języka francuskiego uczyni Cię otwartym na świat i jego różnorodność. Pozwoli Ci na rozwój osobisty poprzez uczestnictwo w wielu ciekawych wydarzeniach związanych z kulturą krajów francuskojęzycznych (koncertach, spektaklach, konkursach, festiwalach i projektach).

Podróżując po świecie będziesz mógł samodzielnie odkrywać bogactwo kultury krajów frankofońskich.

 

Czy wiesz, że...

w Polsce możesz uzyskać międzynarodowy dyplom DELF/DALF poświadczający znajomość języka francuskiego na poziomach od A1 do C2? Uczennice i uczniowie naszych klas maturalnych podchodzą do egzaminu na poziomie B2, do którego są skutecznie przygotowywani przez doświadczonych nauczycieli naszej sekcji dwujęzycznej.

 

Zapraszamy :-)

A bientôt  :-)

marcinek logo
Copyright © 2020 I Liceum Ogólnokształcące im. K. Marcinkowskiego
move top